PŚ w biegach: triumf Finki. Dobry występ Kowalczyk

Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)
To był ostatni występ Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata przed igrzyskami w Pjongczangu. W biegu na 10 km techniką klasyczną w Planicy zajęła ósme miejsce. Dalsze lokaty zajęły Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Zwyciężyła Finka Krista Parmakoski.

Zapis relacji z biegu kobiet na 10 km

Polka skończyła bieg na ósmym miejscu – straciła do zwyciężczyni minutę i dwie sekundy. Na większości pomiarów zajmowała 13. miejsce, ale w końcówce awansowała o kilka lokat.

Gorzej wypadły inne biało-czerwone. Sylwia Jaśkowiec dotarła na metę z 41. czasem (+2:49.1), a Ewelina Marcisz z 49. Żadna z nich nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Charlotte Kalla, która przegrała z Parmakoski jedynie o 3,6 sekundy. Podium uzupełniła Heidi Weng – liderka Pucharu Świata.

W biegach narciarskich trochę mniej patrzy się na czasy, bo są różne trasy i różne warunki. Najważniejsze jest to, aby patrzeć, co robią rywalki lepsze od ciebie – zapewniła Kowalczyk w rozmowie po biegu.

Przed igrzyskami biegaczki zawitają jeszcze do austriackiego Seefeld. Z kolei Kowalczyk weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Kazachstanie.

Będziemy się tam już aklimatyzować. Czekają nas trzy starty w Pucharze Kontynentalnym. Później już tylko igrzyska – stwierdziła Polka.

Jaśkowiec: chciałam uciekać jak najdłużej przed Kallą
Źródło: SPORT.TVP.PL