Ile startów w Pjongczangu? Kowalczyk zdradza plany!

Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną w Planicy. Były to jej ostatnie zawody w Pucharze Świata przed igrzyskami olimpijskimi. – Wystartuję jeszcze w Pucharze Kontynentalnym w Kazachstanie. Z kolei na igrzyskach wezmę udział w biegu na 30 kilometrów, sprincie, sztafecie i duathlonie – wyliczyła w rozmowie z Marcinem Wojtasikiem z TVP Sport.

‘‘Po wczorajszym wstrętnym dniu z obawą stawałam na starcie, ale okazuje się, że to był mój najlepszy długi bieg w tym sezonie

Kowalczyk przystępowała do startu po niezbyt udanym występie w sobotę. Sprint zakończyła już na eliminacjach. – Po wczorajszym wstrętnym dniu z obawą stawałam na starcie, ale okazuje się, że to był mój najlepszy długi bieg w tym sezonie – dodała.

Ujawniła także, w jakich konkurencjach wystartuje podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. – Będzie to: bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym, sprint, sztafeta i najpewniej duathlon. Zobaczymy, co z tego będzie – stwierdziła.

Wydaje mi się, że dziś na zakrętach straciłam około 30 sekund, a miałam porównanie w postaci Słowenki Lampić. Staram się uczyć tych zjazdów i zakrętów, ale jak za młodu tego się nie nauczyłam, to teraz trudno mi to nadrobić. W Pjongczangu na szczęście nie ma tylu zakrętów – zażartowała.

Justyna Kowalczyk: smutno byłoby jechać na igrzyska po sprincie

Jaśkowiec: chciałam uciekać jak najdłużej przed Kallą
Źródło: SPORT.TVP.PL