Bródka kończy karierę? "Nie chcę nikogo rozczarować"

Zbigniew Bródka (fot. Getty)
W czwartek do kraju wrócili nie tylko skoczkowie narciarscy, ale także m.in. Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi. Niestety, w Pjongczangu nie obronił tytułu, na co złożyło się kilka kwestii.


Zbigniew Bródka o...

...występie w Pjongczangu:
– Po igrzyskach pozostał niedosyt. Liczyłem na więcej. Zaczynając po Soczi drogę do Korei wierzyłem, że jestem w stanie obronić tytuł, a przynajmniej zdobyć medal. Życie to zweryfikowało.

...oczekiwaniach wobec panczenistów:
– Wszyscy cieszymy się, że w Tomaszowie powstał kryty tor. Mieliśmy okazję korzystać z tej hali tylko przez chwilę, ale ona zaprocentuje w kolejnych latach. Na igrzyskach za cztery i osiem lat będziemy mogli myśleć o tym, że jedziemy tam po medale. Przez lata nie mieliśmy zaplecza. Teraz ono jest i za kilka lat będziemy mogli oczekiwać od łyżwiarzy medali w tak zdecydowany sposób, jak teraz od skoczków.

...zakończeniu kariery:
– Nie podjąłem jeszcze decyzji. Zastanawiam się, czy będę kontynuował karierę. Potrzebuję chwilę na analizę ostatniego czterolecia i tego sezonu. Bardzo bym chciał dalej jeździć, ale muszę to przeanalizować na tyle dokładnie, żeby nie rozczarować nikogo, ani samego siebie.

Źródło: SPORT.TVP.PL