Polska brązowa drużyna: jesteśmy szczęśliwi!

(fot. TVP)
W trakcie rozmowy ze Stefanem Horngacherem do Sebastiana Szczęsnego dotarli polscy skoczkowie. Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Soczi nie kryli radości. Złoto wywalczyli Norwegowie, a srebro Niemcy.

Kamil Stoch
To nie jest tak, że nie było nerwów. Pokazałem to w ostatnim skoku, gdy się denerwowałem. Uważam jednak, że każdy z nas zrobił to, na co było go dziś stać.

Wyglądało to wspaniale, ale poległem. Ja sobie mogę wyrzucać: co by było gdyby. To jednak historia. Musi to do mnie dotrzeć.

Stefan Hula
Przede wszystkim walczyliśmy do końca. Pokazaliśmy ducha sportowej walki. Jest wspaniale! Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Ten sezon jest dla mnie pełen pięknych chwil.

Maciej Kot
Cieszę się, że trener tak powiedział. Nie ukrywam, że było mi ciężko skakać na najwyższym poziomie po tym, co działo się w konkursach drużynowych. Ale usiedliśmy z trenerami, przygotowaliśmy jasny plan do wykonania. Można gdybać co by było, gdyby forma była jak rok temu. Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny.

Kamil jest jak bokser. Przegrał rundę, wygrał walkę.

Dawid Kubacki
To spełnienie marzeń każdego z nas. To medal olimpijski nie każdy ma okazję w ogóle o niego walczyć. Te radosne chwile będziemy przywoływać.

Źródło: TVP Sport