IO: reprezentacja Polski oficjalnie powitana

Reprezentacja Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Reprezentacja Polski na igrzyska w Pjongczangu została oficjalnie powitana przez gospodarzy. Uroczystość odbyła się na specjalnym placu w wiosce olimpijskiej. Oprócz biało–czerwonych udział w niej wzięli sportowcy i z Czarnogóry, Kazachstanu i Ukrainy.

IO: jest moc! Znakomite skoki Polaków na treningu

Te powitania są tradycyjnym, niemal rytualnym wydarzeniem każdych igrzysk. Myślę, że to dzisiejsze wypadło ciepło i radośnie – powiedziała szefowa misji Marzena Koszewska.

Poza nią w polskiej ekipie przewodzili prezes PKOl Andrzej Kraśnicki oraz sekretarz generalny Adam Krzesiński. Na Village Plaza znaleźli się również przedstawiciele biegów narciarskich, saneczkarstwa, biathlonu i łyżwiarstwa figurowego.

Odegrane zostały hymny państwowe, a na maszty wciągnięto flagi. Nie zabrakło występów muzycznych i wymiany prezentów, a wszystko to w pięknym słońcu. Koszewska i towarzyszący jej biegacz Maciej Staręga na specjalnej scenie otrzymali od burmistrza wioski maskotkę igrzysk i bogato zdobioną statuetkę–znicz, ale nie olimpijski.

Polska delegacja zrewanżowała się szklaną statuetką przedstawiającą między innymi budynek Centrum Olimpijskiego w Warszawie oraz efektowną, sporych rozmiarów mapą świata.

Igrzyska oficjalnie rozpoczną się w piątek, a zakończą 25 lutego. Już w sobotę na otwarcie polskiego medalowego konta szansę mają skoczkowie narciarscy, których czeka rywalizacja na obiekcie normalnym. Cztery lata temu w Soczi triumfował Kamil Stoch.

Źródło: