Kolejne złoto dla Holandii. Przeciętny występ Polek

Natalia Czerwonka (fot. getty images)
Holenderka Ireene Wust w Pjongczangu udowodniła swoją klasę i zdobyła złoty medal, wyprzedzając główną faworytkę - Miho Takagi. Wśród Polek najlepsza była Natalia Czerwonka.

Na dystansie 1500 metrów wystartowały trzy reprezentantki Polski. Jako pierwsza na torze pojawiła się Natalia Czerwonka. Nasza reprezentantka przegrała pojedynek z Amerykanką Brittany Bowe, ale mimo to osiągnęła najlepszy wynik spośród Polek. Czas 1:57.85 pozwolił jej na zajęcie 9. miejsca.

Luiza Złotkowska pojechała niestety znacznie wolniej. Ona z kolei pokonała 1500 metrów w 1:58.99 i rywalizację na tym dystansie zakończyła na 17. miejscu. Niewiele szybciej przejechała dziś Katarzyna Bachleda-Curuś. Polka zdecydowanie przegrała pojedynek z Marit Leenstrą i z czasem 1:58.51 zajęła 13. miejsce.

Olimpijskie złoto niespodziewanie zdobyła Ireene Wust. Holenderka, która swój przejazd ukończyła z czasem 1:54.35, zrewanżowała się tym samym za drobne niepowodzenie w swoim poprzednim starcie. Na dystansie 1500 metrów niespodziewanie zdołała pokonać Miho Takagi, dla której dzisiejsza porażka była pierwszą w sezonie.

Japonka musiała pogodzić się ze zdobyciem srebrnego medalu. Brąz wywalczyła natomiast Holenderka Marrit Leenstra.

Źródło: SPORT.TVP.PL