Wtorek w Pjongczangu: narciarstwo alpejskie, biegi, curling, snowboard, short track, saneczkarstwo, hokej... [transmisja]

Od lewej: Justyna Kowalczyk, Aksel Lund Svindal, Zbigniew Bródka (fot. PAP/Getty Images)
We wtorek na olimpijskich arenach w Pjongczangu prezentowali się polscy bohaterowie igrzysk sprzed czterech lat. W sprincie techniką klasyczną wystąpiła m.in. Justyna Kowalczyk, a wśród panczenistów na 1500 metrów rywalizował Zbigniew Bródka.

Pjongczang: sprawdź harmonogram startów Polaków

Ponadto o medale powalczą snowboardzistki w konkurencji halfpipe i zakończy się rywalizacja par mieszanych w curlingu. W meczu o złoto zmierzą się Kanada ze Szwajcarią, a o trzecie miejsce powalczą Olimpijczycy z Rosji i Norwegia.

Plan wtorkowych wydarzeń w Pjongczangu:
00:45 curling, turniej par mieszanych, mecz o 3. miejsce, Olimpijczycy z Rosji – Norwegia (8:4 dla Rosji) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Marta Szeliga-Frynia

01:40 snowboard, halfpipe kobiet (złoto dla Chloe Kim, srebro dla Liu Jiayu, brąz dla Arielle Gold) Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Jacek Milas, Bartek Gołębiowski

03:05 narciarstwo alpejskie, superkombinacja mężczyzn – zjazd Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Michał Kłusak
Komentują: Jarosław Marendziak, Maciej Bydliński

05:05 snowboard, halfpipe mężczyzn (kwalifikacje wygrał Shaun White) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Jacek Milas, Bartek Gołębiowski

06:55 narciarstwo alpejskie, superkombinacja mężczyzn – slalom (złoto dla Marcela Hirschera, srebro dla Alexisa Pinturaulta, brąz dla Victora Muffata-Jeandeta) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Michał Kłusak (nie ukończył)
Komentują: Jarosław Marendziak, Maciej Bydliński

09:15 biegi narciarskie, eliminacje sprintów kobiet i mężczyzn Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Justyna Kowalczyk (awans do ćwierćfinału), Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz (odpadły w eliminacjach), Kamil Bury (awans do ćwierćfinału), Maciej Staręga (odpadł w kwalifikacjach)
Komentują: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

10:10 short track, 500 m kobiet, 1000 m mężczyzn, sztafeta mężczyzn (złoto dla Arianny Fontany, srebro dla Yary van Kerkhof, brąz dla Kim Boutin) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Natalia Maliszewska (odpadła w ćwierćfinale)
Komentują: Bogusław Solecki, Jakub Jaworski

10:10 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m mężczyzn (złoto dla Kjelda Nuisa, srebro dla Patricka Roesta, brąz dla Kim Min-Seoka) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Zbigniew Bródka (12. miejsce), Jan Szymański (16. miejsce), Konrad Niedźwiedzki (20. miejsce)
Komentuje: Piotr Dębowski

11:00 saneczkarstwo, jedynki kobiet (złoto dla Natalie Geisenberger, srebro dla Dajany Eitberger, brąz dla Alex Cough) Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Natalia Wojtuściszyn (21. miejsce), Ewa Kuls-Kusyk (26. miejsce)
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Przemysław Pochłód

11:55 biegi narciarskie, sprinty kobiet i mężczyzn (wygrali Stina Nilsson i Johannes Klaebo) Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Justyna Kowalczyk (odpadła w ćwierćfinale), Kamil Bury (odpadł w ćwierćfinale)
Komentują: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

13:40 curling, turniej par mieszanych, finał, Kanada – Szwajcaria (10:3 dla Kanady) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Marta Szeliga-Frynia

13:40 hokej na lodzie kobiet, USA – Olimpijki z Rosji (5:0 dla USA) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Jacek Laskowski, Mariusz Czerkawski

14:00 saneczkarstwo, jedynki kobiet (retransmisja) Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Przemysław Pochłód

15:35 short track, 500 m kobiet, 1000 m mężczyzn, sztafeta mężczyzn (retransmisja) Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: ew. Natalia Maliszewska
Komentują: Bogusław Solecki, Jakub Jaworski

Artur Waś. Film dokumentalny
Źródło: sport.tvp.pl/pap