Holandia rządzi na lodzie. Polacy poza dziesiątką

Zbigniew Bródka (fot. getty images)
Holendrzy wciąż dominują na lodzie. Kjeld Nuis wywalczył złoty medal olimpijski na dystansie 1500 metrów. Polacy zakończyli rywalizację poza czołową dziesiątką.

Zniesione opłaty za udział w dekoracjach

Najszybciej z biało-czerwonych przejechał 1500 metrów broniący złotego medalu z Soczi Zbigniew Bródka. Spisał się naprawdę nieźle - wygrał rywalizację z Brianem Hansenem, a czas 1:46.31 dał mu ostatecznie 12. miejsce.

Niewiele wolniej biegł Jan Szymański, który został sklasyfikowany na 16. pozycji z czasem 1:46.48. 20. miejsce przypadło Konradowi Niedźwiedzkiemu, który start zakończył w czasie 1:47.07.

O medale, zgodnie z przewidywaniami, rywalizowali Holendrzy. Słabszy przejazd miał Koen Verwij, który czasem 1:46.26 zaledwie o jedną pozycję wyprzedził Bródkę. Sytuację wykorzystał Kjeld Nuis. On przebiegł 1500 metrów w czasie 1:44.01, zdobywając olimpijskie złoto.

Nuis aż o 0,85 sekundy wyprzedził rodaka - Patricka Roesta, który wywalczył srebrny medal. Brąz przypadł, ku radości koreańskich kibiców, Min Seok Kim.

Najszczęśliwsi z rywalizacji na łyżwiarskim torze pozostają Holendrzy. Po rozdaniu medali na czterech dystansach mają aż osiem w łyżwiarstwie szybkim. 1500 metrów mężczyzn - wyniki: 1. Kjeld Nuis (Holandia) 1:44.01
2. Patrick Roest (Holandia) +0.85
3. Min Seok Kim (Korea Południowa) +0.92