Kanadyjskie hokeistki jedną nogą w półfinale

Kanada vs. Finlandia (fot. getty images)
Kanadyjskie hokeistki nie pozostawiły złudzeń. Dzięki pewnemu zwycięstwu z reprezentantkami Finlandii, znacznie przybliżyły się do półfinału.

Kowalczyk liczyła na więcej. "Zabrakło mi sprytu"

Po bardzo pewnym zwycięstwie nad Olimpijkami z Rosji (5:0), Kanadyjki zmierzyły się w swoim drugim grupowym spotkaniu z Finkami. I tym razem nie miały najmniejszych problemów z rywalkami.

Już w pierwszej minucie spotkania wynik otworzyła Agosta-Marciano, a po kilkunastu minutach podwyższyła go Poulin, dzięki czemu już po pierwszej tercji Kanadyjki prowadziły 2:0. W kolejnej części gry także Finki nie zdołały nawiązać rywalizacji z utytułowanymi rywalkami i straciły kolejne dwie bramki.

W ostatniej tercji honorowe trafienie dla reprezentantek Finlandii zanotowała Valila. Niewiele dało to jednak hokeistkom z Europy, które przegrały dziś z Kanadyjkami 1:4.

Zawodniczki zza oceanu przybliżyły się tym samym znacznie do awansu. Jeśli Amerykanki w drugim meczu grupy A pokonają Olimpijki z Rosji, zarówno one jak i Kanadyjki będą już pewne występu w olimpijskim półfinale.

Pjongczang 2018: Amerykanki dobijają Finki na lodzie