Włoska chorąża mistrzynią w short tracku

Arianna Fontana (fot. getty images)
Arianna Fontana została mistrzynią olimpijską na dystansie 500 metrów. Włoszka w finale okazała się lepsza od sensacji dnia – Holenderki Yary van Kerkhof oraz Kanadyjki Kim Boutin. Ku rozpaczy kibiców gospodarzy na podium nie stanęła Minjeong Choi.

Wielkie emocje w ćwierćfinale. Maliszewska odpada z rywalizacji

Już w ćwierćfinałach z rywalizacją o medale pożegnały się dwie spośród faworytek – wykluczona przez sędziów za odpychanie Marianne St-Gelais z Kanady oraz mistrzyni Europy Włoszka Martina Valcepina. Niespodzianką był także awans zaledwie jednej Koreanki do czołowej ósemki zawodów.

W wielkim finale, za sprawą decyzji sędziów, wystąpiło pięć łyżwiarek. Od początku na prowadzenie wyszła Arianna Fontana. Wkrótce za plecami Włoszki pojawiła się jednak Minjeong Choi. Chcąc za wszelką cenę wywalczyć złoty medal, Koreanka z każdym wirażem coraz bardziej agresywnie naciskała liderkę.

Wkrótce przesadziła, co dostrzegli sędziowie, postanawiając po zakończonym finale o dyskwalifikacji reprezentantki Korei. Srebrny medal zdobyła natomiast trzecia na mecie Yara van Kerkhof, która zanotowała fenomenalny finisz. Brązowy medal przypadł natomiast Kim Boutin z Kanady.

Natalia Maliszewska ostatecznie sklasyfikowana została na 11. miejscu. To najwyższa pozycja w historii polskiego short tracku na igrzyskach olimpijskich.
Short track - 500 metrów kobiet: 1. Arianna Fontana (Włochy)
2. Yara van Kerkhof (Holandia)
3. Kim Boutin (Kanada)
4. Elise Christie (Wielka Brytania)
5. Sofia Prosvirnova (olimpijczycy z Rosji)

Porażka w ćwierćfinale. Koniec igrzysk dla Natalii Maliszewskiej
Źródło: SPORT.TVP.PL