Drugie zwycięstwo Amerykanek w turnieju hokejowym

Kendall Coyne (P) i Jelena Dergaczowa (fot. Getty Images)
Reprezentantki Stanów Zjednoczonych pokonały olimpijki z Rosji 5:0 w meczu grupy A rundy preeliminacyjnej w turnieju hokeja na lodzie podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Była to druga wygrana Amerykanek w Korei.

Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych pokazały swoją wyższość i ich triumf ani przez moment nie był zagrożony. W pierwszej tercji padła tylko jedna bramka, którą zdobyła Kacey Bellamy.

Kolejne trafienia przyszły dopiero w kolejnej części gry. Niesamowitą skutecznością popisała się Jocelyne Lamoreux-Davidson, która strzeliła dwa gole w zaledwie... sześć sekund. W 35. minucie meczu prowadzenie faworytek powiększyła Gigi Marvin.

W ostatniej tercji działo się niewiele. Zawodniczki z Rosji starały się zdobyć honorową bramkę, ale w końcówce to Amerykanki powiększyły prowadzenie. Hannah Brandt pokonała bramkarkę przeciwnej drużyny jako ostatnia w spotkaniu.

Już w czwartek reprezentantki USA zmierzą się z Kanadyjkami. Mecz zaplanowano na 4:10 czasu polskiego.

Pjongczang 2018: Amerykanki dobijają Finki na lodzie