Środa w Pjongczangu: narciarstwo alpejskie, kombinacja, snowboard, biathlon, saneczkarstwo, hokej... [transmisja]

Od lewej: Natalia Czerwonka, Mikkaela Shiffrin, Monika Hojnisz (fot. PAP/Getty Images)
W środę w Pjongczangu pierwsze treningi przed sobotnim konkursem indywidualnym na dużym obiekcie przeprowadzą skoczkowie. O godz. 7:00 do rywalizacji przystąpią specjaliści kombinacji norweskiej, a biathlonistki czeka rywalizacja w biegu indywidualnym na 15 km. Odwołane zostały zawody slalomu kobiet.

Pjongczang: sprawdź harmonogram startów Polaków

Treningi na dużej skoczni rozpoczną się o godz. 12, wezmą w nich udział wszyscy zawodnicy ekipy Stefana Horngachera Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

W pierwszym konkursie na normalnym obiekcie Polakom nie udało się wywalczyć medalu, a Dawid Kubacki nie awansował do finału i zajął 35. miejsce.

– Tamten konkurs to już jest historia. Cały czas mam świadomość, że jestem dobrym skoczkiem i znam swoją wartość. Wierzę, że w sobotę na dużej skoczni dalej będę oddawał dobre skoki. Ten incydent mnie nie rozbroił. Nie można o nim zapomnieć, podejrzewam, że nawet bym nie potrafił, ale trzeba zaakceptować i ja to już zrobiłem – powiedział Kubacki.

Problemem organizatorów jest nadal niezbyt korzystna prognoza pogody, która na piątek i sobotę, gdy zaplanowane są kwalifikacje i konkurs, ciągle przewiduje dość silne, wiejące ze zmiennych kierunków wiatry.

O godz. 2.45 czasu polskiego miał rozpocząć się pierwszy przejazd slalomu specjalnego kobiet, w którym wystąpić miała Maryna Gąsienica-Daniel. Zawody zostały jednak przeniesione na piątek ze względu na porywisty wiatr i fatalne warunki atmosferyczne.

Gąsienica-Daniel: nie odczuwam tak dużej presji jak w Soczi

W samo południe rywalizację rozpocząć miały biathlonistki, a wśród nich Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska. Niestety – podobnie jak w przypadku slalomu – silnie wiejący wiatr uniemożliwia rozpoczęcie zawodów.

Organizatorzy zdecydwoali, że zmagania zostają przeniesione ze środy na czwartek. Jeżeli pogoda ponownie nie przeszkodzi, to o godzinie 9.30 czasu polskiego zawodniczki powinny wyruszyć na trasę.

O medale od wczesnych godzin porannych będą w środę walczyli kombinatorzy norwescy. W ekipie biało-czerwonych wystąpią Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz. Początek konkursu skoków na obiekcie normalnym zaplanowany jest o godz. 7., na 10 kilometrową trasę biegu zawodnicy ruszą o 9.45.

W łyżwiarstwie szybkim na 1 000 m od godz. 11 będą rywalizowały kobiety, wśród nich Polki Karolina Bosiek i Natalia Czerwonka. Natomiast saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zaprezentują swoją formę w dwójkach od 12.20.

W środę w Pjongczangu w programie jest także snowboard mężczyzn, którzy o medale będą walczyli w konkurencji halfpipe.

Czerwonka: ten długi wiraż dobił mnie...

Łyżwiarze figurowi w parach sportowych mają program krótki, w curlingu kontynuowana będzie faza grupowa rywalizacji kobiet i mężczyzn.

Sporo się będzie działo na tafli hokejowej. Odbędą się cztery mecze, w grupie B kobiet Szwecja zmierzy się ze Szwajcarią, a Korea Południowa z Japonią, natomiast w turnieju mężczyzn (grupa B) Słowacja zagra z Olimpijczykami z Rosji, a USA ze Słowenią.

Środowe wydarzenia w Pjongczangu: 

Przeniesiono na czwartek
9:30 biathlon, bieg indywidualny kobiet Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz
Komentują: Piotr Sobczyński, Jarosław Idzi

Przeniesiono na piąteknarciarstwo alpejskie, slalom specjalny kobiet, pierwszy przejazd Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Maryna Gąsienica-Daniel
Komentują: Jarosław Marendziak, Maciej Bydliński

02:30 snowboard, halfpipe mężczyzn – zobacz wyniki Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Jacek Milas, Bartek Gołębiowski

Przeniesiono na piąteknarciarstwo alpejskie, slalom specjalny kobiet, drugi przejazd Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: ew. Maryna Gąsienica-Daniel
Komentują: Jarosław Marendziak, Maciej Bydliński

07:00 kombinacja norweska, skoki na skoczni normalnejzobacz wyniki! Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz
Komentują: Sebastian Szczęsny, Piotr Meissner

10:00 kombinacja norweska, bieg na 10 kmzobacz wyniki! Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz
Komentują: Sebastian Szczęsny, Piotr Meissner

10:15 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m kobietzobacz wyniki! Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek
Komentuje: Piotr Dębowski

12:30 saneczkarstwo, dwójki mężczyznzobacz wyniki! Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Przemysław Pochłód

13:00 hokej na lodzie, turniej mężczyzn, Słowacja – Olimpijczycy z Rosji Kanały: TVP1, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentują: Jacek Laskowski, Mariusz Czerkawski

14:15 saneczkarstwo, dwójki mężczyzn - zobacz wyniki! Kanały: TVP2, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport
Polacy: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski
Komentują: Sławomir Kwiatkowski, Przemysław Pochłód

Źródło: SPORT.TVP.PL