Norweg Klaebo pobił 34-letni rekord i... rzucił wyzwanie Boltowi

Johannes Hoesflot Klaebo (fot. PAP/EPA)
Norweg Johannes Hoesflot Klaebo we wtorek wygrał sprint i został najmłodszym mistrzem olimpijskim w biegach narciarskich. O ile narodowość zwycięzcy nie budzi zdziwienia, o tyle już wiek tak. Klaebo zdobył złoto mając zaledwie 21 lat i 114 dni... Na konferencji prasowej rzucił wyzwanie Usainowi Boltowi.

IRANKA OSTATNIA, ALE NAGRODZONA BRAWAMI

Wcześniej tytuł najmłodszego mistrza olimpijskiego w biegach należał do Szweda Gunde Svana, który podczas igrzysk w Sarajewie w 1984 roku wygrał bieg na 15 km. Miał wtedy 22 lata i 32 dni. – Słyszałem o tym – przyznał Norweg.

– Na pewno to miłe uczucie, ale starałem się skupić na tym, co mam zrobić. Zdaję sobie sprawę, że teraz pojawi się z zewnątrz duża presja. Myślę, że jeszcze lepiej będzie wygrać, gdy sobie z nią poradzę.

– Nie spałem ostatnio dobrze – zdradził Klaebo. – Teraz mogę się skupić na tym, co przede mną. Na pewno jednak pojawi sie okazja do świętowania.

Klaebo został też zapytany o Usaina Bolta. Jamajczyk zapowiedział w filmie opublikowanym na Instragramie, że wyśle podpisaną butelkę szampana każdemu mistrzowi olimpijskiemu z Pjongczangu. Poza medalem trzeba tylko zrobić sobie zdjęcie w charakterystycznej pozie, imitującej strzelanie łuku.

Norweg przyznał, że przyjmie upominek pod warunkiem, że… Boltem zmierzy się z nim na 100 metrów, na przykład w Centra Parku. – On może biec, ja pojadę na nartach. Zobaczymy, kto wygra... – ocenił z uśmiechem Klaebo.

Mistrz inny niż wszyscy. Rywale podbiegają, on... frunie!
Źródło: Myinfo.com/vg.no/SPORT.TVP.PL