Hirano postraszył White'a. Nie było niespodzianki

Shaun White (fot. Getty)
Shaun White został mistrzem olimpijskim w snowboardowym halfpipe. Amerykanin zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnim przejeździe. Równorzędną walkę z legendą nawiązał Japończyk Ayumu Hirano. Na podium znalazł się też Australijczyk Scotty James.

Nastoletnia sensacja z USA. Rodzice, deska i... kanapka

White rozpoczął zawody od mocnego uderzenia. Amerykanin pojechał bardzo dobrze w pierwszym przejeździe i prowadził. Kilka minut później wyzwanie rzucił mu Hirano. Japończyk zachwycił sędziów zaawansowaniem technicznym swojego występu.

Srebrny medalista z Soczi prowadził do ostatniego przejazdu środowego finału. W nim White zaprezentował bardzo podobny program. Sędziowie wyżej ocenili przejazd 31-latka (97,25), dla którego jest to trzecie złoto olimpijskie.

Amerykanin zanotował w październiku bardzo groźny upadek w Nowej Zelandii. Lekarze założyli mu aż 62 szwy na twarzy. Nie przeszkodziło mu to jednak w odpowiednim przygotowaniu do imprezy czterolecia w Pjongczangu.

Hirano po raz drugi zajął drugie miejsce w igrzyskach olimpijskich. W Soczi wywalczył srebro jako... 15-latek. Wtedy musiał uznać wyższość Jurija Podładczykowa.

Zobacz wyniki

Halfpipe: efektowny I przejazd Shauna White'a
Źródło: SPORT.TVP.PL