Curling: panowie rozpoczęli grę. Trudna przeprawa obrońców tytułu

(fot. Getty)
Curlingowe drużyny mężczyzn rozpoczęły w środę rywalizację na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W pierwszej kolejce zabrakło niespodzianek, choć niemałe problemy mieli broniący tytułu Kanadyjczycy.

Triumfatorzy z Soczi (ale też i Turynu oraz Vancouver) na otwarcie zmagań pokonali Włochów, choć zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnim, dziesiątym endzie. Wcześniej niżej notowani rywale dzielnie dotrzymywali im kroku i po dziewięciu endach przegrywali tylko 3:4. Decydujące słowo należało jednak do drużyny "Klonowego Liścia".

Kanadyjczycy są w Pjongczangu jednym z głównych faworytów do złota, mimo że do Korei wysłali zupełnie inną drużynę niż tę, która wygrała rywalizację w Soczi.

Oprócz nich w pierwszych środowych meczach triumfowały reprezentacje Wielkiej Brytanii, USA i Szwecji. Spotkania 2. kolejki o godz. 12:05 czasu polskiego

Reprezentanci Polski nie startują w rywalizacji.

Wyniki 1. kolejki turnieju mężczyzn w curlingu: Szwajcaria – Wielka Brytania 5:6
Kanada – Włochy 5:3
Korea Południowa – USA 7:11
Dania – Szwecja 5:9
W curlingu bez sensacji. Złoto par dla faworytów Kanadyjska para: Kaitlyn Lawes i John Morris zdobyła złoty medal w rywalizacji par w curlingu. W finale pokonali reprezentantów Szwajcarii – Martina Riosa i Jenny Perret – 10:3.

Curling: bolesny upadek. Zawodniczka potrąciła kamień
Źródło: SPORT.TVP.PL