Pjongczang: Zbigniew Boniek zdziwiony. "Dziennikarski populizm i krytyka totalna"

Getty, Twitter
Oczekiwania części kibiców i obserwatorów związane z występem Polaków podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu dziwią Zbigniewa Bońka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej mówi o dziennikarskim populizmie i totalnej krytyce, która jego zdaniem jest nieuzasadniona.

"Super trening" Stocha. Małysz wciąż się zastanawia

Polska reprezentacja podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem medalowym. Impas wzbudził dyskusję, zdaniem Zbigniewa Bońka niesłuszną. Nadzieje medalowe części obserwatorów były wyimaginowane.

– Wszyscy narzekają na naszych olimpijczyków. Wszyscy zrobiliby wszystko lepiej, populizm dziennikarski i krytyka totalna. Mam pytanie do Twittera – a w jakiej dyscyplinie zawiedliśmy, oprócz dramatycznego konkursu skoków, który może się przydarzyć? Naprawdę liczyliście na medale w innych dyscyplinach? Dlaczego? Z jakiej przyczyny i z czego one wynikały? – pyta zdziwiony prezes PZPN'u za pośrednictwem Twittera.

Pod postem rozgorzała kolejna dyskusja. "Prezes, jak to prezes, pozamiatał", "Brak szkolenia jest tego efektem", "Można lepiej spożytkować pieniądze" – opinie były skrajne.

Źródło: TWITTER