Dekoracja złotego Kamila Stocha w niedzielę w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmiaja]

Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)
Kamil Stoch w sobotę na dużej skoczni w Pjongczangu obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Król Kamil na upragnione złoto musi jednak poczekać do niedzieli. Transmisja ceremonii medalowej od godziny 11:25 w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Bezpośrednio po jej zakończeniu transmisja z treningów przed poniedziałkowym konkursem drużynowym.

Potrójnie ozłocony! Stoch obronił mistrzostwo olimpijskie

W sobotę na dużym obiekcie był tylko jeden bohater. W pierwszej serii Stoch wylądował na 135 metrze, ale w najbardziej niesprzyjających warunków spośród czołówki. Bonifikata za wiatr i bardzo wysokie noty od sędziów (4x19,5 pkt) dały obrońcy tytułu prowadzenie. Drugi był niespodziewanie Michael Hayboeck – 140,5 m z wyższej belki.

Druga seria trzymała w napięciu do samego końca. Wszystko zależało od skoku Stocha. Przed jego próbą prowadził Wellinger po wspaniałym skoku na 142. metr. Polak uzyskał 136,5 metra, ale dzięki przewadze z pierwszej próby obronił prowadzenie. Znów otrzymał wysokie noty i wygrał o 3,4 punktu!

Po konkursie najlepsi skoczkowie stanęli co prawda na podium, ale tylko podczas ceremonii kwiatowej. Wręczenie medali w niedzielę o godz. 11:25 w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Bezpośrednio po jej zakończeniu transmisja z treningów przed poniedziałkowym konkursem drużynowym.

Pjongczang, skocznia duża: Kamil Stoch liderem po pierwszej serii! [wideo]
Źródło: SPORT.TVP.PL