Medal dla Kamila Stocha wcześniej. Transmisja od 11:15 w niedzielę w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)
Kamil Stoch w sobotę na dużej skoczni w Pjongczangu obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Na medal poczeka jednak do niedzieli. Transmisja ceremonii medalowej od godziny 11:15 w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Bezpośrednio po jej zakończeniu transmisja z treningów przed poniedziałkowym konkursem drużynowym.

Żyła gratuluje Stochowi hymnem i... Paintem 

Początkowo dekorację zaplanowano na godzinę 11:25. Organizatorzy zdecydowali się jednak przyśpieszyć ją o 10 minut.

Sobotni konkurs miał tylko jednego bohatera. W pierwszej serii Stoch wylądował na 135 metrze. Bonifikata za wiatr i bardzo wysokie noty od sędziów dały obrońcy tytułu prowadzenie. Niespodziewanie drugi po locie na odległość 140,5 metra był Michael Hayboeck.

Druga seria trzymała w napięciu do samego końca. Wszystko zależało od skoku Stocha. Przed jego próbą prowadził Wellinger po wspaniałym skoku na 142. metr. Polak uzyskał 136,5 metra, ale dzięki przewadze z pierwszej próby obronił prowadzenie. Na najniższym stopniu podium ponownie stanął Robert Johansson.

Wiemy już, że Polacy nie wystartują w niedzielnym treningu przed poniedziałkowym konkursem drużynowym. Wszyscy zawodnicy Stefana Horngachera pojawią się na ceremonii medalowej.

Źródło: sport.tvp.pl