Kamil Stoch już ze złotym medalem

Andreas Wellinger, Kamil Stoch i Robert Johansson (fot. PAP/EPA)
Kamil Stoch odebrał z rąk Ireny Szewińskiej i Apoloniusza Tajnera złoty medal wywalczony w sobotnim konkursie na dużym obiekcie w Pjongczangu. Obronił tym samym tytuł mistrza olimpijskiego sprzed czterech lat z Soczi. Srebro zdobył Andreas Wellinger, a brąz Robert Johansson.

Andreas Wellinger: Kamil wie, jak skupić się na ważnych momentach

W ceremonii uczestniczyli wszyscy nasi reprezentanci. Tym samym nie wystąpią w niedzielnym treningu przed poniedziałkowym konkursem. Transmisja z rywalizacji drużynowej od godziny 11.55 w TVP1, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Sobotni konkurs miał tylko jednego bohatera. W pierwszej serii Stoch wylądował na 135 metrze. Bonifikata za wiatr i bardzo wysokie noty od sędziów dały obrońcy tytułu prowadzenie. Niespodziewanie drugi po locie na odległość 140,5 metra był Michael Hayboeck.

Druga seria trzymała w napięciu do samego końca. Wszystko zależało od skoku Stocha. Przed jego próbą prowadził Wellinger po wspaniałym skoku na 142. metr. Polak uzyskał 136,5 metra, ale dzięki przewadze z pierwszej próby obronił prowadzenie. Na najniższym stopniu podium ponownie stanął Robert Johansson.

Źródło: sport.tvp.pl