Kowalczyk i Jaśkowiec w finale!

Justyna Kowalczyk (fot. getty images)
Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec pobiegną w finale sprintu drużynowego. W biegu półfinałowym Polki zajęły 5. miejsce, ale dzięki znakomitemu czasowi uzyskały awans do finału.

Pjongczang: biegi narciarskie od kuchni. Tak wygląda praca komentatorów TVP


Pierwsze kilometry półfinału sprintu drużynowego cała czołówka przebiegła w zwartej grupie. Wyraźnie z tyłu zostały jedynie reprezentantki Ukrainy i Chin. Pozostałe osiem sztafet przed ostatnimi zmianami wciąż pozostawało w grze o awans.

Na przedostatniej zmianie odłączyły się Olimpijki z Rosji, Szwedki oraz Amerykanki, które samotnie wyruszyły do przodu. Kowalczyk, przekazując zmianę Jaśkowiec zajmowała czwarte miejsce, prowadząc pięcioosobową grupę pościgową.

Liderująca trójka nie zwolniła już aż do mety. Dzięki znakomitemu finiszowi Jessiki Diggins i Stiny Nilsson bezpośredni awans do finału wywalczyły Amerykanki i Szwedki. Olimpijki z Rosji zajęły zaś trzecie miejsce i zakwalifikowały się jako szczęśliwe przegrane.

Kwestia awansu Polek pozostawała w nogach Jaśkowiec. Ta straciła co prawda jedną pozycję i do mety dotarła jako piąta. Zdołała uczynić to jednak w bardzo dobrym czasie.

Awans do biegu finałowego wywalczyły po dwie najlepsze sztafety z obu półfinałów oraz sześć kolejnych drużyn z najlepszymi czasami. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec skorzystały właśnie z tego przywileju i zakwalifikowały się do rywalizacji o medale z szóstym rezultatem.

Rywalizację w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn możecie oglądać on-line TUTAJ.

Źródło: SPORT.TVP.PL