Kanadyjczycy i Niemcy ostatnimi półfinalistami w turnieju hokeja

Reprezentanci Niemiec w hokeju na lodzie (fot. Getty Images)
Reprezentacja Kanady pokonała Finlandię 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Z kolei Niemcy niespodziewanie wygrali ze Szwedami 4:3 (0:2, 0:0. 3:1, 1:0). W półfinale są już także Olimpijczycy z Rosji i Czesi.

USA ZA BURTĄ. KARNE BILETEM CZECHÓW DO PÓŁFINAŁU

W pierwszej tercji kibice zgromadzeni w Gangneung Hockey Centre nie doczekali się bramek. Więcej działo się poza taflą. Na kilka minut przed syreną końcową krążek poleciał w kierunku ławki rezerwowej Finów i ranił w głowę jednego z członków sztabu szkoleniowego. Wyrównana była również druga część spotkania.

Trzecią tercję od mocnego uderzenia rozpoczęli Kanadyjczycy. Krążek trafił do bramki Finów po mocnym i precyzyjnym strzale Maxima Noreau. Był to jedyny gol w tym spotkaniu. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia bronią w Pjongczangu mistrzowskiego tytułu wywalczonego cztery lata temu w Soczi. Jak dotąd ulegli tylko Czechom 2:3.

W innym ćwierćfinałowym meczu Niemcy niespodziewanie pokonali wicemistrzów olimpijskich z Soczi, czyli Szwedów. Już w pierwszej tercji wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Christian Ehrhoff i Marcel Noebles potrzebowali do tego zaledwie 29 sekund.

Na kolejne gole musieliśmy czekać do trzeciej tercji. W niej najpierw trafili Szwedzi. Wydawało się, że zdołają odrobić straty. Jednak w dwie minuty po bramce Antona Landera na 3:1 podwyższył Dominik Kahun. Mimo to zawodnicy Trzech Koron nie złożyli broni. Dołożyli dwa trafienia i mieliśmy dogrywkę.

W tej bramkę dającą awans zdobył Patrick Reimer. Dla Niemców to trzecia wygrana z rzędu. Wcześniej pokonali Norwegów i Szwajcarów. Oba te spotkania zakończyły się rezultatem 2:1.