Biathlon: szalona sztafeta. Polki blisko medalu...

Weronika Nowakowska (fot. PAP)
Reprezentacja Polski (Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska) zajęła 7. miejsce w biathlonowej sztafecie kobiet. Złoto wywalczyły Białorusinki, srebro Szwedki, a brąz Francuzki. Biało-czerwone na ostatnią zmianę ruszały jako pierwsze, a jeszcze przed ostatnim strzelaniem były na trzecim miejscu...

BIATHLON, CZYLI WYZWANIE DLA CIAŁA I PSYCHIKI

To były przedziwne zawody pełne spektakularnych zwrotów akcji. Najpierw Monika Hojnisz po dwóch strzelaniach zajmowała 11. miejsce i traciła ponad 40 sekund do liderek. Potem Magdalena Gwizdoń poprawiła pozycję Polek – na półmetku były piąte.

Fantastyczną zmianę dała Krystyna Guzik, która zaczęła od... karnej rundy po czterech pudłach na strzelnicy! Rywalki też się jednak myliły, a Polka drugie strzelanie miała bezbłędne i na ostatnich metrach wyprzedziła liderującą Białorusinkę!

Weronika Nowakowska ruszyła na trasę z ponad 10 sekundami przewagi. Na pierwszym strzelaniu musiała dwukrotnie dobierać i zeszła z niego trzecia – na prowadzenie dzięki fantastycznej formie Domraczewej wróciły Białorusinki. Na ostatnim strzelaniu Polka znów miała problemy i na metę dotarła ostatecznie na siódmym miejscu.

Źródło: SPORT.TVP.PL