Wieloletni mistrzowie poza podium! Szwajcarzy z medalami w curlingu

(fot. Getty Images)
Szwajcarzy pokonali Kanadyjczyków w meczu curlerów o brązowy medal. Tym samym reprezentanci Kraju Klonowego Liścia po raz drugi w ciągu ostatnich 12 lat znaleźli się poza podium najważniejszej imprezy.

Curling: norweski mikst otrzyma medal jeszcze w Pjongczangu


W meczu o brązowy medal turnieju curlerów zmierzyli się Kanadyjczycy i Szwajcarzy. Faworytami do zwycięstwa byli ci pierwsi. Od 2006 roku tylko raz nie stanęli na podium którejś z najważniejszych imprez – stało się to na mistrzostwach świata w Pekinie, gdzie zajęli czwarte miejsce.

Ostatnie 12 lat przyniosło kanadyjskim curlerom trzy złota olimpijskie, a do tego także siedem złotych, trzy srebrne i jeden brązowy krążek mistrzostw świata.

Starcie o brąz w Pjongczangu od początku był niezwykle zacięte. Choć nieźle zaczęli go Szwajcarzy, Kanadyjczykom szybko udało się doprowadzić do wyrównania.

Decydujące okazały się piąty i siódmy end, które Szwajcarzy zdołali wygrać przewagą dwóch kamieni. Ostatecznie ekipa z Kraju Klonowego Liścia nie dała rady odrobić w pełni tak powstałych strat. Kanadyjczycy poddali mecz w ostatnim endzie, przegrywając ostatecznie 5:7.

Źródło: SPORT.TVP.PL