Brąz na otarcie łez? Kanada powalczy z Czechami

Kevin Poulin (fot. Getty)
W meczu o 3. miejsce turnieju hokeja na lodzie reprezentacja Czech zmierzy się Kanadą, która nie zdoła obronić złotego medalu zdobytego w Soczi. Transmisja spotkania w sobotę od 12:55 w TVP1, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

Sensacja na lodzie. Faworyci do złota wyeliminowani


Przegrana Kanadyjczyków 3:4 w półfinałowym starciu z Niemcami była dużym zaskoczeniem. Zespół spod znaku Klonowego Liścia wygrał wszystkie poprzednie olimpijskie starcia z Niemcami, którzy nawet nie zakwalifikowali się do igrzysk w Soczi w 2014 roku.

– Taki jest hokej. Oni zagrali świetnie pierwsze dwie tercje. Na początku zupełnie nas rozpracowali, a kolejne kary nie pomagały nam – powiedział po meczu reprezentant Kanady Mason Raymond.

Kanadyjczycy, którzy do Pjongczangu przyjechali bez zawodników występujących w NHL, po raz pierwszy od 2010 roku nie zdołali zakwalifikować się do finału. W sobotę jeśli pokonają Czechów zdobędą trzeci brąz w historii igrzysk. Ale to nie będzie łatwe zadanie.

Nasi południowi sąsiedzi po cichu liczyli na powtórkę z 1998 roku, gdy w japońskim Nagano niespodziewane sięgnęli po złote medale. Ale ich marzenia brutalnie przekreślili Olimpijczycy z Rosji, którzy bez większych problemów wygrali w półfinale 2:0.

W sobotę podopieczni Josefa Jandaca po raz pierwszy od 2006 roku staną przed szansą na medal igrzysk olimpijskich. W Turynie sięgnęli po brąz pokonując Rosję. W Pjongczangu o powtórkę będzie niezwykle trudno.

Źródło: SPORT.TVP.PL