Sobota w Pjongczangu: łyżwiarstwo szybkie, hokej, curling, bobsleje, biegi, narciarstwo alpejskie, snowboard... [transmisja]

Od lewej: Martin Johnsrud Sundby, Konrad Niedźwiedzki, Maxim Noreau
W sobotę – przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu – zostanie rozdanych osiem kompletów medali. Na arenach nie zabraknie też reprezentantów Polski.

Za nami już występy polskich reprezentantów w snowboardowym slalomie gigancie. Spośród Polek, najlepsza okazała się Aleksandra Król, która dotarła do 1/8 finału i zajęła ostatecznie 11. pozycję. Weronika Biela była 24., zaś Karolina Sztokfisz 29. Zwycięstwo mogła świętować Czeszka Ester Ledecka, która zdobyła swój drugi złoty medal w Pjongczangu. Pierwszy wygrała w supergigancie.

Bardzo blisko ćwierćfinału był Oskar Kwiatkowski, który w 1/8 finału przegrał o zaledwie 0,1 sekundy z Sylvianem Dufourem. Francuz ostatecznie zajął czwartą pozycję. Wśród mężczyzn, złoto zdobył reprezentant Szwajcarii Nevin Galmarini.

Pozytywnie zaskoczyła bobslejowa czwórka. Nasz zespół, którego pilotem jest Mateusz Luty, plasuje się na 13. pozycji po dwóch przejazdach. Prowadzi załoga niemiecka z Francesco Friedrichem na czele.

Poznaj naszych bobsleistów. "Nie mogę bez tego żyć"

Bardzo ciekawie, choć także bez udziału Polaków, zapowiada się ostatnia w Pjongczangu konkurencja biegowa mężczyzn – 50 km techniką klasyczną (początek o 6:00). Kiedyś to właśnie mężczyźni kończyli rywalizację olimpijską, natomiast w Korei Południowej ta rola przypadła kobietom, które w niedzielę pobiegną na dystansie 30 km techniką klasyczną.

Kandydatami do miejsc na podium w biegu na 50 km będą Szwajcar Dario Cologna, Norwegowie Simen Hegstad Krueger i Martin Johnsrud Sundby, a o dobry rezultat mogą się postarać także Rosjanin Denis Spicow i Francuz Maurice Manificat.

W sobotnim programie znalazła się także rywalizacja drużynowa alpejczyków, ale bez udziału Polaków (3.00) oraz największych gwiazd, które po zakończeniu konkurencji indywidualnych opuszczają igrzyska, by przygotować się do dalszej rywalizacji w Pucharze Świata.

Dario Cologna przeszedł do historii! Zdobył trzecie olimpijskie złoto

Na torze do łyżwiarstwa szybkiego zostaną rozegrane wyścigi ze startu wspólnego. W polskiej ekipie wystąpią Magdalena Czyszczoń i Luiza Złotkowska (12:00), wśród panów tylko Konrad Niedźwiedzki (12:45), ale miejsca w czołówce wydają się być poza ich zasięgiem.

W curlingu w finale mężczyzn Szwedzi zmierzą się z Amerykanami (7:35), zaś walkę o brązowy medal wśród kobiet stoczą drużyny Wielkiej Brytanii i Japonii (12:05).

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz o trzecie miejsce w turnieju hokeja na lodzie mężczyzn, w którym złoci medaliści z Soczi Kanadyjczycy spróbują powetować sobie półfinałowe rozczarowanie w starciu z Czechami.

Półfinał igrzysk: Niemcy - Kanada 4:3. Zapraszamy na skrót!