Portugalia świętuje. "Na MŚ jedziemy po złoto"

11 paź, 11:58 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Piłkarze reprezentacji Portugalii (Fot. Getty)
Portugalczycy wytrzymali presję i w ostatniej kolejce pokonali 2:0 (1:0) Szwajcarię. Zwycięstwo oznacza, że mistrzowie Europy bezpośrednio awansowali na przyszłoroczny mundial. – To była wielka noc! Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy na Estadio da Luz stworzyli niesamowitą atmosferę – powiedział Bernardo Silva.

Przed ostatnią kolejką Helweci teoretycznie byli w komfortowej sytuacji. Wygrali komplet dziewięciu meczów i prowadzili w grupie. Jednak porażka na wyjeździe z Portugalią sprawiła, że to piłkarze Fernando Santosa awansują bezpośrednio, a Szwajcarów czeka rywalizacja w barażach.

"Dzielny naród" – tak swoją pomeczową relację zatytułowała "A Bola". Dziennikarze chwalą piłkarzy przede wszystkim za wygraną w kluczowym momencie eliminacji. Zdaniem Portugalczyków, to zwycięstwo udowadnia, że tytuł mistrzów Starego Kontynentu był w pełni zasłużony.

(Fot. kiosko.net)

Jestem dumny ze swoich piłkarzy. Od początku spotkania ze Szwajcarią zagrali tak jak zakładaliśmy. Teraz jest czas na krótkie świętowanie, ale już za chwilę zaczynamy przygotowania do mistrzostw świata – zaznaczył Santos.

Jak zauważył profil UEFA na twitterze, będzie to dla Portugalii siódmy występ na mundialu oraz dziesiąty z rzędu udział w najważniejszych reprezentacyjnych imprezach, do których zaliczane są mundiale i mistrzostwa Europy. Cel na wyjazd do Rosji? – Podczas Euro pokazaliśmy, że stać nas na wielkie rzeczy. Spróbujemy dokonać tego samego. Jedziemy tam po złoty medal – rozwiewa wątpliwości Bernardo Silva.

Więcej o #reprezentacja portugalii w piłce nożnej