Piłkarze Senegalu: nie boimy się żadnej drużyny

01 gru, 23:02 | Senegal
udostępnij
Źródło: PAP
Sadio Mane (L) i Eric Bailly (fot. Getty Images)
Piłkarze reprezentacji Senegalu, z którą Polska zagra w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata 2018 w Rosji, mierzą wysoko w tym turnieju. – Nie boimy się żadnej drużyny – podkreślił Cheikh Ndoye. Do grupy H trafiły jeszcze Kolumbia i Japonia.

Kasperczak o Senegalu: jeszcze niczego nie osiągnęli

Grupa jest trudna, ale do grania. Zmierzymy się z zespołami, które dość często występowały w mistrzostwach świata. Wszystko jednak rozstrzygnie boisko, a to pokolenie chce walczyć, aby osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż w 2002 roku. Uważamy, że ambicją tej grupy zawodników jest dojście do finału – stwierdził defensywny pomocnik Cheikhou Kouyate, cytowany w agencji AFP.

Senegal dopiero po raz drugi w historii wystąpi w MŚ. Polska po raz ósmy, Japonia i Kolumbia po raz szósty.

Nie boimy się żadnej drużyny. Na boisku na tym poziomie wszystko może się wydarzyć. Musimy być gotowi. Celem jest iść krok po krok, mecz po meczu. Z prezentowanym przez nas poziomem myślimy o tym, aby zagrać w kolejnej rundzie i zajść tak daleko, jak to możliwe – powiedział pomocnik Cheikh Ndoye.

Losowanie odbyło się w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Polacy, na podstawie październikowego rankingu FIFA, znaleźli się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.

Rosja zorganizuje piłkarski mundial po raz pierwszy. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca – 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach.

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja – Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie odbędzie się również finał.