Senegal nie zachwycił. Tylko remis z Uzbekistanem

MB
23 mar, 19:15 | Senegal
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
(fot. Getty Images)
Reprezentacja Senegalu zremisowała w meczu towarzyskim z Uzbekistanem 1:1 (0:1). Grupowi rywale Polaków zaprezentowali się przeciętnie, choć należy zauważyć, że selekcjoner Aliou Cisse dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce.

Remis rzutem na taśmę. Przeciętne spotkanie Japonii

Cisse posadził na ławce kilka gwiazd senegalskiej drużyny narodowej. W pierwszym składzie nie pojawili się między innymi Sadio Mane oraz Kalidou Koulibaly, którzy decydują o obliczu tej drużyny.

Uzbekistan radził sobie przyzwoicie już od samego początku. Senegalczycy popełnili kilka prostych, niewymuszonych błędów, a po jednym z nich rywale otrzymali rzut karny. Z jedenastu metrów pewnie strzelił Otabek Shukurov.

Piłkarze Cisse wyrównali dopiero w drugiej połowie. Z dobrej strony pokazał się zawodnik Amiens, Pape Moussa Konate. Przed bramką przeciwników świetnie poradził sobie z obrońcą i precyzyjnym, a jednocześnie mocnym strzałem pokonał bramkarza. Z pewnością na tego zawodnika będą musieli zwrócić uwagę polscy obrońcy.

Piłkarzy z Czarnego Lądu nie było jednak stać na więcej i zremisowali po przeciętnym meczu ze znacznie niżej notowanym rywalem.