MR
27 mar, 08:20 | Portugalia
Źródło: SPORT.TVP.PL/GOAL.COM
Portugalia – Holandia (skrót meczu)
Portugalia przegrała z Holandią 0:3 (0:3) w poniedziałkowym meczu towarzyskim. Mistrzowie Europy zaprezentowali się fatalnie. – To ja ustalałem taktykę na to spotkanie – powiedział selekcjoner Fernando Santos, który wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę.

Portugalia – Holandia 0:3. Mistrzowie Europy rozbici

Kilka dni wcześniej Portugalczycy wygrali z Egiptem 2:1. Oba gole w końcówce strzelił Cristiano Ronaldo. Tym razem "CR7" nie zdobył bramki. W starciu z Holandią jego drużyna straciła gole w pierwszej odsłonie.

Mogłem zachować się lepiej, odpowiedzialność za wynik jest moja. To ja wybierałem zawodników i obserwowałem grę przeciwnika. Pomysł był taki, by jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Przez pierwsze dziesięć minut funkcjonowało to dobrze – ocenił Santos.

W 11. minucie Holendrzy wyprowadzili jednak kontratak, po którym Memphis Depay zdobył bramkę... – Od tego momentu sprawy się skomplikowały. Rywale dobrze grali w bocznych sektorach boiska. W pierwszej połowie mieliśmy wiele problemów – analizował trener mistrzów Europy.

W drugiej połowie Portugalia grała już dużo lepiej, mimo że w 61. minucie czerwoną kartkę obejrzał Joao Cancelo. – W przerwie porozmawialiśmy i później byliśmy już zupełnie inną drużyną. Graliśmy w "dziesiątkę", a nie zostawialiśmy rywalom wiele miejsca. Próbowaliśmy strzelić gola, mieliśmy trzy lub cztery sytuacje – dodał Santos.

Powody do zadowolenia miał selekcjoner Holendrów Ronald Koeman, który poprowadził zespół w drugim meczu. W pierwszym Oranje przegrali z Anglią 0:1. W poniedziałek było lepiej.

Rozpoczęliśmy nowy projekt w poprzednim tygodniu. Zdecydowaliśmy się na grę systemem zupełnie innym od tego, którego używano w kadrze przez wiele lat. Zespół był pewny siebie i lepiej radził sobie w nowym ustawieniu – stwierdził szkoleniowiec.