Sprawdź plan przygotowań kadry przed mundialem

HB
28 mar, 09:42 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Robert Lewandowski (Ś) (fot. Piotr Osiecki)
Przygotowania reprezentacji Polski do mundialu wkraczają w decydującą fazę. Kadrowicze spotkają się ponownie pod koniec maja na zgrupowaniu regeneracyjnym w Juracie. Kilka dni później rozpocznie się walka o bilety do Rosji. Ostateczną listę powołanych poznamy 5 czerwca. Wszystkie spotkania biało-czerwonych pokaże Telewizja Polska.

Kolejne ostrzeżenie przed mundialem. "Będzie bura od Nawałki"

Bazą przygotowawczą reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata 2018 będzie Hotel Arłamów. To sprawdzona lokalizacja, w której biało-czerwoni szlifowali formę przed wylotem na Euro 2016 we Francji.

Kadrowicze ponownie spotkają się na zgrupowaniu w Juracie, które będzie miało charakter regeneracyjny. Sztab szkoleniowy uznał, że zawodnikom należy się odpoczynek po trudach klubowego sezonu. W Hotelu Bryza z piłkarzami będą ich rodziny. Przygotowania na pełnych obrotach rozpoczną się 28 maja w Hotelu Arłamów. To tam poznamy ostateczną kadrę na mundial. Selekcjoner Adam Nawałka ogłosi ją 5 czerwca.

Już 23-osobowa reprezentacja rozegra dwa mecze towarzyskie przed wylotem do Rosji. Wymagającym testem będzie spotkanie na INEA Stadionie w Poznaniu, gdzie biało-czerwoni podejmą Chile (8 czerwca). Cztery dni później kadra pożegna się z kibicami spotkaniem z Litwą na PGE Narodowym.

Na 13 czerwca zaplanowano wylot do Soczi, które będzie bazą biało-czerwonych podczas mundialu w Rosji. Kadra będzie trenowała na boiskach Sputnik-Sport Stadium, oddalonych od hotelu o 13 kilometrów. Pokonanie tej trasy zajmuje około 25 minut. Podróże do miast, w których biało-czerwoni będą rozgrywali mecze, również nie będą długie.

– Sprawdziliśmy wszystkie odległości, na nasze mecze do Kazania, Moskwy i Wołogradu. Najdłuższy lot wyniesie 2 godziny i 10 minut – stwierdził Maciej Sawicki, sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Reprezentacja będzie miała trochę spokoju, ale nie będzie też odizolowana od świata – dodał po chwili.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 14 czerwca meczem Rosja – Arabia Saudyjska. Polacy zainaugurują turniej 19 czerwca starciem z Senegalem na stadionie Spartaka w Moskwie. 24 czerwca w Kazaniu rywalem reprezentacji będzie Kolumbia. Na koniec fazy grupowej, 28 czerwca w Wołgogradzie, Polska zagra z Japonią.

PLAN PRZYGOTOWAŃ KADRY DO MUNDIALU:
21-26 maja 2018 (Hotel Bryza w Juracie): zgrupowanie reprezentacji
28 maja - 7 czerwca 2018 (Hotel Arłamów): zgrupowanie reprezentacji
5 czerwca 2018 (Hotel Arłamów): ogłoszenie powołanych
8 czerwca 2018 (Poznań): Polska – Chile
12 czerwca 2018 (Warszawa): Polska – Litwa
13 czerwca 2018: wylot do bazy w Soczi
19 czerwca 2018 (Moskwa): Polska – Senegal

W takich okolicznościach przyrody zamieszkają biało-czerwoni w Soczi (fot. PZPN)