Grali kadrowicze. Pięciu napastników z golami

Maciej Rafalski
23 kwi, 10:37 | Polska
Arkadiusz Milik (fot. Getty Images)
W minionym tygodniu reprezentanci Polski rozegrali kolejne mecze w klubach. Wysoką formę ponownie zaprezentowali napastnicy. Robert Lewandowski strzelał gole w dwóch ostatnich meczach Bayernu Monachium, bramki zdobyli też Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Mariusz Stępiński oraz Kamil Wilczek.

Rekordy "Lewego". Piszczek talizmanem BVB

Lewandowski we wtorek strzelił dwa gole w wygranym meczu półfinału Pucharu Niemiec z Bayerem Leverkusen (6:2). W weekend wpisał się natomiast na listę strzelców w spotkaniu Bundesligi z Hannoverem 96 – Bawarczycy wygrali 3:0. "Lewy" jest w świetnej dyspozycji, a w środę czeka go bardzo trudny test – Bayern podejmie Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów.

W ubiegłym tygodniu bohaterem Napoli został Arkadiusz Milik, który po raz pierwszy od wyleczenia kontuzji kolana zagrał w wyjściowym składzie. Drużyna Maurizio Sarriego pokonała Udinese (4:2), a Milik w 70. minucie dał zespołowi prowadzenie. W niedzielę on i Piotr Zieliński przyczynili się również do arcyważnego zwycięstwa nad Juventusem (1:0). Zespół z Neapolu traci do liderującego Juventusu punkt i wciąż ma szanse na tytuł.

W niedzielę w Serie A gola strzelił Mariusz Stępiński – pojawił się na boisku w 83. minucie meczu z Interem Mediolan, a siedem minut później zdobył bramkę. Jego Chievo przegrało jednak 1:2. Co ciekawe, to właśnie Serie A jest ostatnio najbardziej "polską" z zagranicznych lig. W meczach, które rozegrano minionej środy, zagrało aż dziesięciu Polaków.

Powody do zadowolenia mieli też Świerczok oraz Wilczek, którzy trafiali w spotkaniach swoich drużyn i przyczynili się do ich zwycięstw.

BRAMKARZE:
Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut w meczu z Manchesterem City (0:5), ocena SkySports (skala 1-10): 5
Wojciech Szczęsny (Juventus) – w środę 90 minut w meczu z Crotone (1:1), ocena "La Gazzetta dello Sport" (skala 1-10): 6, w niedzielę cały mecz z Napoli (0:1) na ławce rezerwowych
Łukasz Skorupski (Roma) – w środę cały mecz z Genoą (2:1) na ławce rezerwowych, w sobotę cały mecz ze Spal (3:0) na ławce rezerwowych
Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut w meczu z Aston Villa (0:4), ocena WhoScored.com (skala 1-10): 5.54

OBROŃCY:
Jan Bednarek (Southampton) – do 78. minuty w meczu z Chelsea (0:2), ocena SkySports: 5
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – w środę 90 minut w meczu z Bologną (1:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 6, w niedzielę 90 minut w meczu z Lazio (0:4), ocena WhoScored.com: 5.94
Jarosław Jach (Crystal Palace) – poza kadrą na mecz z Watford (0:0)
Thiago Cionek (SPAL) – w środę 90 minut w meczu z Chievo Werona (0:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5, w sobotę 90 minut w meczu z Romą (0:3), ocena WhoScored.com: 6.43
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Guingamp (1:3), ocena WhoScored.com: 6.71
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – w środę 90 minut w meczu z SK Dnipro-1 (4:1), w niedzielę 90 minut w meczu z Weres Równe (4:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – do 77. minuty w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1), poza kadrą na mecz z Wisłą Kraków (1:0) z powodu kontuzji
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1), 90 minut w meczu z Wisłą Kraków (1:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu z Bayerem Leverkusen (4:0), ocena WhoScored.com: 7.57
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu z FK Ufa (0:0)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – od 82. minuty w meczu z Werderem Brema (2:0), ocena WhoScored.com: 6.3
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – w środę do 58. minuty i żółta kartka w meczu ze Spal (0:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 5,5, w niedzielę do 60. minuty w meczu z Interem Mediolan (1:2), ocena WhoScored.com: 6.19

POMOCNICY:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – na ławce rezerwowych w meczu z Borussią Moenchengladbach (0:3)
Bartosz Kapustka (Freiburg) – poza kadrą na mecz z HSV (0:1)
Jacek Góralski (Łudogorec) – w środę od 69. minuty w meczu z Beroa Stara Zagora (7:0), w sobotę do 46. minty i żółta kartka w meczu z Botew Płowdiw (4:2)
Kamil Grosicki (Hull City) – od 63. minuty i asysta w meczu z Bristol City (5:5), ocena WhoScored.com: 6.9
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – na ławce rezerwowych w meczu z Liverpoolem (2:2)
Karol Linetty (Sampdoria) – w środę do 84. minuty w meczu z Bologną (1:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 5, w niedzielę od 66. minuty w meczu z Lazio (0:4), ocena Whoscored.com: 6.02
Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w meczu z Brentford (1:2), ocena WhoScored.com: 6.02
Piotr Zieliński (Napoli) – w środę 90 minut i asysta w meczu z Udinese (4:2), ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5, w niedzielę od 66. minuty w meczu z Juventusem (1:0), ocena SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 5
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – 90 minut w meczu z Koroną Kielce (3:0)
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) – do 73. minuty w meczu z Legią Warszawa (1:2), 90 minut w meczu z Wisłą Płock (0:1)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) –  90 minut w meczu z Legią Warszawa (1:2), 90 minut w meczu z Wisłą Płock (0:1)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – przechodzi rehabilitację po kontuzji
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – poza kadrą na mecze z Górnikiem Zabrze (1:2) i Wisłą Kraków (1:0) ze względu na kontuzję
Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) – 90 minut z Koroną Kielce (3:0)

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – we wtorek 90 minut i dwa gole w meczu z Bayerem Leverkusen (6:2), ocena SPORT.TVP.PL: 7, w sobotę od 67. minuty i gol w meczu z Hannoverem 96 (3:0), ocena SPORT.TVP.PL: 7
Arkadiusz Milik (Napoli) – w środę do 73. minuty i gol w meczu z Udinese (4:2), ocena "La Gazzetta dello Sport": 7, w niedzielę od 61. minuty w meczu z Juventusem, ocena SPORT.TVP.PL: 5
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – w środę do 61. minuty w meczu ze Standardem Liege (1:2), w sobotę 90 minut i żółta kartka z Genk (1:2)
Dawid Kownacki (Sampdoria) – w środę do 59. minuty w meczu z Bologną (1:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 5, w niedzielę od 53. minuty w meczu z Lazio (0:4), ocena WhoScored.com: 6.59
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) – w czwartek 90 minut i dwa gole w meczu z FC Midtjylland (3:2), w niedzielę poza kadrą na mecz z Nordsjaelland (4:3)
Jakub Świerczok (Łudogorec) – w środę poza kadrą na mecz z Beroe Stara Zagora (7:0), w niedzielę 90 minut, żółta kartka i gol z Botew Płowdiw (4:2)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – w środę od 78. minuty ze Spal (0:0), w niedzielę od 83. minuty i gol w meczu z Interem Mediolan (1:2)