Portugalczyk zrezygnował z mundialu. Powód? Zmęczenie sezonem...

HB
15 maj, 08:56 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Fabio Coentrao (fot. Getty)
Fabio Coentrao nie zagra na mundialu. Reprezentanta Portugalii z wyjazdu do Rosji nie wykluczyła kontuzja ani decyzja trenera. Zawodnik sam poprosił, żeby go nie powoływać. Powód jest zaskakujący – zmęczenie sezonem.

Japonia jak Brazylia. 20 lat bez przerwy na mundialach

Coentrao był zapracowany w trakcie sezonu klubowego, ale daleko mu do rekordzistów pod względem liczby rozegranych meczów. Wypożyczony z Realu Madryt do Sportingu piłkarz wystąpił w 43 spotkaniach w pięciu różnych rozgrywkach.

30-latek napisał na Instagramie, że poinformował Fernando Santosa o swojej decyzji. Przyznał, że nie byłby w stanie znieść trudów przygotowań i gry na mundialu. Portugalczyk nie kończy jednocześnie gry w narodowych barwach.

"Nigdy nie odwrócę się od mojego kraju. Wierzę, że będę w stanie częściej grać dla reprezentacji w przyszłości. Zawszę będę wspierał kolegów z kadry. Powodzenia!" – czytamy w komunikacie Coentrao.

Piłkarz wystąpił w 52 meczach reprezentacji Portugalii i wziął udział w dwóch mundialach. Nie zagrał na ostatnim Euro z powodu urazu. Kontuzje mocno zahamowały karierę Coentrao. Portugalczyk po raz ostatni w kadrze zagrał 3 września 2017 roku przeciwko Węgrom.

Fot. Instagram/FabioCoentrao
Więcej o #reprezentacja portugalii w piłce nożnej