89' Jose Gimenez

Mundial 2018. Dzielni Egipcjanie, ale Urugwaj grał do końca

15 cze, 15:55
Mundial 2018: Grupa A, Egipt - Urugwaj (mecz)
Urugwajczycy wygrali z reprezentacją Egiptu 1:0 (0:0) w meczu grupy A mistrzostw świata w Rosji. Bohaterem drużyny Celestes został Jose Gimenez, który w końcówce spotkania zdobył zwycięską bramkę.

Salah o finale LM: to najgorszy moment w mojej karierze

BOHATER MECZU: Jose Gimenez
Mnóstwo świetnych sytuacji na zdobycie bramki mieli Luis Suarez i Edinson Cavani. Ani jeden, ani drugi nie potrafili jednak pokonać Mohameda El Shenawiego. Sztuka ta udała się dopiero Jose Gimenezowi, który zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

ANTYBOHATER MECZU: Luis Suarez
Napastnik FC Barcelona nie rozpoczął udanie mistrzostw świata. Nie potrafił odnaleźć się na boisku i stworzyć sobie okazji strzeleckich. Regularnie był powstrzymywany przez obrońców. Trzykrotnie nie umiał wykorzystać świetnych sytuacji, stworzonych mu przez kolegów z kadry.

JAK PADŁY BRAMKI?
89’ (1:0) Dogranie z rzutu wolnego, z prawej strony boiska. Jose Gimenez wygrał rywalizację o piłkę w powietrzu. Po efektownym wyskoku strzelił głową, pokonując bramkarza

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?
8’ Edinson Cavani oddał mocny strzał po ziemi. Piłka uderzana z dystansu została jednak złapana przez bramkarza reprezentacji Egiptu.
11’ Faraonowie wyszli do kontrataku, a Urugwajczycy pogubili się przy wybijaniu piłki. W rezultacie Trezeguet znalazł się przed szansą na oddanie groźnego strzału. Fernando Muslera pewnie interweniował.
23’ Ponownie Cavani spróbował uderzenia z dystansu. Tym razem Faraonów uratował Ali Gabr, podbijając piłkę głową.
24’ Świetnie wykonany rzut rożny. W zamieszaniu piłka została zgrana wprost pod nogi Luisa Suareza, a ten przymierzył… w boczną siatkę bramki.
46’ Cavani zagrał w tempo do Luisa Suareza. Napastnik wbiegając między egipskich obrońców nie miał jednak zbyt dużo czasu – uderzył natychmiast, lecz niecelnie.
68’ Tym razem Cavani spróbował wykorzystać zamieszanie w polu karnym. Uderzył jednak wprost w… rękę Martina Caceresa.
72’ Egipcjanie przerzucili grę na prawą stronę. Pomimo tego, iż Amr Warda był faulowany, Faraonowie wykorzystali przywilej korzyści i stworzyli bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki – z dystansu strzelał Ahmed Fathi.
73’ Fenomenalnym podaniem Cavani otworzył Suarezowi drogę do bramki. Piłkarz Barcelony wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i… nie wykorzystał sytuacji. Tym razem Mohamed El Shenawi wygarął piłkę wprost spod nóg napastnika.
83’ Kolejny świetny strzał Cavaniego z dystansu. Reprezentację Egiptu efektowną obroną ratował El Shenawi
88’ Cavani uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Rywali uratował słupek.

2 Ali Gabr
89' Jose Gimenez 2
6 Ahmed Hegazy 90'
Diego Godin 3
13 Mohamed Abdel-Shafy
Martin Caceres 22
17 Mohamed Elneny
58' Nahitan Nandez 8
8 Tarek Hamed 50'
87' Matias Vecino 15
22 Amr Warda 82'
Rodrigo Bentancur 6
19 Abdalla El Said
59' Giorgian De Arrascaeta 10
3 Ahmed El Mohamady
89' 58' Carlos Sanchez 5
4 Omar Gaber
59' Cristian Rodriguez 7
5 Sam Morsy 90' 50'
Cristhian Stuani 11
10 Mohamed Salah
Gaston Silva 13
11 Mahmoud Kahraba 63'
87' Lucas Torreira 14