(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
15 czerwca 2018 , Stadion Sankt-Petersburg
Iran
90' Aziz Bouhaddouz (SAM.)

Mundial 2018. Samobój zadecydował. Niespodziewany triumf Iranu

15 cze, 16:25
Mundial 2018: Grupa B, Maroko - Iran (mecz)
Iran niespodziewanie pokonał Maroko 1:0 (0:0) w meczu grupy B. Gol na wagę trzech punktów padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Z drugiej ligi na MŚ. Hiszpanie mają trenera

BOHATEROWIE MECZU: Munir i Alireza Beiranvand
Obie drużyny stworzyły sobie poro sytuacji do zdobycia bramki, ale ostatecznie padł tylko jeden gol. To w dużej mierze zasługa świetnej dyspozycji obu bramkarzy, którzy regularnie zatrzymywali rozpędzonych rywali. Znacznie częściej interweniował Irańczyk, choć Munir przede wszystkim popisał się świetnym zachowaniem, gdy w pierwszej połowie zatrzymał szarżujące sam na sam z nim napastnika.

ANTYBOHATER MECZU: Aziz Bouhaddouz
Marokański zawodnik dał zwycięstwo Irańczykom kierując tuż przed końcem spotkania piłkę do własnej bramki.

JAK PADŁA BRAMKA?
90+4 (0:1) Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego własnego bramkarza pokonał głową Bouhaddouz.

Amine Harit w pojedynku z Omidem Ebrahimim (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?
7' Nordin Amrabat minął rywala na skrzydle i dośrodkował do Younesa Belhandy, ale ten minimalnie chybił głową.
18' Ogromne zamieszanie pod bramką Iranu, rywale próbowali kilka razy pokonać bramkarza, ale tłum w polu karnym był tak gęsty, że nie zdołali przebić go piłką.
20' Odsłonili się Marokańczycy, co omal nie zakończyło się stratą bramki. Karim Ansarifard kopnął jednak bardzo nieczysto będąc już oko w oko z bramkarzem.
30' Amine Harit wymienił piłkę z kolegą, okiwał rywala, wbiegł w pole karne i technicznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza. Bez powodzenia.
43' Irańczycy mieli stuprocentową sytuację do zdobycia bramki. Będąc jednak sam na sam z bramkarzem Sardar Azmoun kopnął w rywala, a dobitka Alireza Dżahanbachsza była niecelna.
79' Hakim Ziyech posłał bardzo mocny strzał lewą nogę, ale wyciągnął się Beiranvand i skończyło się na rzucie rożnym.

7 Hakim Ziyech
68' 10' Masoud Shojaei 7
8 Karim El Ahmadi 34'
81' Omid Ebrahimi 9
10 Younes Belhanda
90' Karim Ansarifard 10
14 Mbark Boussoufa
Vahid Amiri 11
18 Amine Harit 82'
85' 47' Alireza Jahanbakhsh 18
13 Khalid Boutaib
85' Saman Ghoddos 14
15 Youssef Ait Bennasser
Pejman Montazeri 15
17 Nabil Dirar
Reza Ghoochannejhad 16
19 Youssef En-Nesyri
68' Mehdi Taremi 17
20 Aziz Bouhaddouz 90' 77'
81' Majid Hosseini 19