Chorwacja
32' Oghenekaro Etebo (SAM.)
71' Luka Modric

16 cze, 22:54
Mundial 2018: Grupa D, Chorwacja – Nigeria (mecz)
Reprezentacja Chorwacji pokonała Nigerię 2:0 (1:0) w spotkaniu grupy D mistrzostw świata. Drużyna z Afryki zawiodła. Przez cały mecz nie stworzyła sobie w zasadzie żadnej stuprocentowej okazji.

Falstart Argentyny. Messi zmarnował karnego

BOHATER MECZU: Mario Mandzukić Miał udział przy obu golach Chorwatów. Bardzo ciężko pracował i stoczył wiele pojedynków z rywalami. Przeciwnicy mieli z nim problemy, o czym świadczy wywalczony rzut karny.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (32') – Luka Modrić dośrodkował z rzutu rożnego, Ante Rebić przedłużył lot piłki głową, a chwilę później – również głową – zagrał Mandzukić. Piłka odbiła się jeszcze od Oghenekaro Etebo i wpadła do bramki.
2:0 (71') – Chorwaci mieli rzut rożny, a William Troost-Ekong przytrzymywał Mandzukicia. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Modrić.

Luka Modrić (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 14' – kontratak Chorwatów. Ante Rebić ruszył lewą stroną i zagrał do Mario Mandzukicia. Ten wycofał piłkę Ivanowi Perisiciowi, który kopnął zza "szesnastki". Tuż nad poprzeczką.
39' – Rakitić zacentrował w pole karne, a Kramarić uderzył piłkę głową. Piłka przeleciała nad bramką.
45+1' – Alex Iwobi mocno kopnął zza "szesnastki", ale Dejan Lovren odbił piłkę.
77' – Kelechi Iheanacho przyjął piłkę w polu karnym i oddał strzał. Zabrakło precyzji.
79' – Perisić dośrodkował z lewej strony, a Francis Uzoho odbił piłkę.
88' – Victor Moses dostał podanie w polu karnym, mocno kopnął, ale został zablokowany przez obrońców. Ciekawą akcję przeprowadził Brian Idowu, który dogrywał z lewej strony.
90+2' – Mateo Kovacić wpadł w pole karne, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

3 Ivan Strinic
70' William Troost-Ekong 5
7 Ivan Rakitić 30'
32' Oghenekaro Etebo 8
9 Andrej Kramaric 60'
88' John Obi Mikel 10
10 Luka Modric 71'
Victor Moses 11
18 Ante Rebic 78'
62' Alex Iwobi 18
17 Mario Mandzukić 86'
72' Odion Ighalo 9
8 Mateo Kovacic 78'
62' Ahmed Musa 7
11 Marcelo Brozović 89' 60'
88' Simy 13
13 Tin Jedvaj
72' Kelechi Iheanacho 14