35' Hirving Lozano

Mundial 2018. Niemcy – Meksyk 0:1. Mistrzowie świata pokonani

17 cze, 18:52
Mundial 2018: Grupa F, Niemcy - Meksyk (mecz)
Reprezentacja Niemiec niespodziewanie przegrała na inaugurację mundialu 0:1 (0:1) z Meksykiem. Piłkarze z Ameryki Północnej powinni jednak wygrać ten mecz jeszcze efektowniej, bowiem okazji do zdobycia kolejnych bramek mieli multum.

BOHATER MECZU: Hirving Lozano
Piłkarz holenderskiego PSV bezlitośnie wykorzystywał pozostawianą mu regularnie na skrzydle przestrzeń. Joshua Kimmich miał ogromne problemy z tym, by go upilnować, a Meksykanin w świetny sposób korzystał ze swojej szybkości oraz umiejętności drylingu. Wyśmienity występ okrasił golem na wagę zwycięstwa.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: niemieccy obrońcy
Defensywa mistrzów świata miała ogromne problemy z powstrzymywaniem kontrataków rywali. Obrońcy byli wiecznie pogubieni, niezorganizowani i w zasadzie już samym złym ustawieniem stwarzali przeciwnikom okazje do goli.

JAK PADŁA BRAMKA?
35' (0:1) Bardzo dużo przestrzeni pozostawili rywalom mistrzowie świata. Do piłki zagranej na wolne pole dopadł Lozano, który oszukał obrońcę przekładając piłkę na prawą nogą i strzałem w bliższy róg pokonał Manuela Neuera.

Toni Kroos i Carlos Vela (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY KOLEJNE?
2' Znakomitą akcję Meksykanów mógł zwieńczyć golem Lozano, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował wślizgiem Jerome Boateng.
3' Timo Werner otrzymał podanie z głębi pola i był już sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w bramkę.
10' Hector Herrera mocno kopnął zza pola karnego, ale piłkę zdołał chwycić Manuel Neuer.
19' Werner opanował długie zagranie w polu karnym, obrócił się i strzelił lewą nogą, lecz prosto w bramkarza.
27' Kolejny kontratak Meksykanów został zmarnowany, gdy piłkarze byli już w polu karnym. Tym razem rzutem na taśmę interweniował Mats Hummels.
38’ Toni Kroos znakomicie uderzył z rzutu wolnego, ale Guillermo Ochoa zdołał odbić piłkę na poprzeczkę.
57’ Stuprocentową szansę mieli Meksykanie, którzy we dwóch atakowali rywala, ale Javier Hernandez fatalnie podał do biegnącego obok kolegi i zaprzepaścił tę okazję.
76’ Kimmich wycofał piłkę przed pole karne do Kroosa, który od razu zdecydował się na strzał, ale zabrakło precyzji.

17 Jerome Boateng
40' Hector Moreno 15
18 Joshua Kimmich
Jesus Gallardo 23
6 Sami Khedira 60'
Miguel Layun 7
7 Julian Draxler
58' Carlos Vela 11
8 Toni Kroos
90' Hector Herrera 16
10 Mesut Oezil
74' Andres Guardado 18
13 Thomas Mueller 83'
66' 35' Hirving Lozano 22
9 Timo Werner 86'
35' Javier Hernandez 14
12 Kevin Trapp
Jose de Jesus Corona 1
22 Marc-Andre ter Stegen
Alfredo Talavera 12
4 Matthias Ginter
74' Rafael Marquez 4