Brazylia
20' Philippe Coutinho
Grupa E
1 : 1
(1 : 0)
ZAKOŃCZONY
17 czerwca 2018 , Rostov Arena
Szwajcaria
50' Steven Zuber

Mundial 2018. Neymar nie dał rady. Tylko remis Brazylii

17 cze, 21:52
Mundial 2018: Grupa E, Brazylia - Szwajcaria
Brazylia zaledwie zremisowała w Rostowie 1:1 (1:0) ze Szwajcarią. Zawiódł między innymi Neymar, który był skutecznie powstrzymywany przez rywali.

BOHATEROWIE MECZU: Valon Behrami i Yann Sommer
Rzadko zdarza się, by na takie wyróżnienie zasługiwał defensywny pomocnik, ale 33-latek zaprezentował się fenomenalnie. Miał za zadanie uprzykrzać życie Neymarowi i robił to doskonale, bowiem gwiazdor PSG nie mógł poradzić sobie z permanentną asystą zawodnika Udinese. Piłkarzowi Canarinhos musiał spaść z serca prawdziwy głaz, gdy Behrami w końcówce meczu opuszczał boisko.

Sommer zaś popisał się kilkoma wybitnymi paradami, zwłaszcza przy strzałach z najbliższej odległości.

JAK PADŁY BRAMKI?
20' (1:0) Coutinho opanował piłkę przed polem karnym i fantastycznym, technicznym strzałem z dystans pokonał bramkarza.
50' (1:1) Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Steven Zuber uderzył głową obok bezradnego Alissona.

Radość Stevena Zubera (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
11' Po zgraniu piłki z bocznego sektora Paulinho miał doskonałą okazję do pokonania Yana Sommera. Pomocnik Barcelony uderzył jednak bardzo nieczysto.
45' Thiago Silva strącił piłkę głową, ale ta powędrowała tuż na poprzeczką.
58' Neymar "zatańczył z obrońcami" przed bramką, ale trafił zaledwie w boczną siatkę.
70' Doskonałą okazję zmarnował Coutinho, który minął rywala, ale będąc już tylko przed bramkarzem skiksował.
78' Sommer nie dał się zaskoczyć po tym, jak Neymar kopnął z dystansu w stronę bliższego rogu.
90' Miranda miał na nodze "piłkę meczową". Będąc jednak na wprost bramki fatalnie strzelił w bandy reklamowe.

2 Thiago Silva
87' 31' Stephan Lichtsteiner 2
3 Miranda
Manuel Akanji 5
12 Marcelo
Ricardo Rodriguez 13
14 Danilo
65' Fabian Schaer 22
5 Casemiro 60' 47'
Granit Xhaka 10
11 Philippe Coutinho 20'
71' 68' Valon Behrami 11
15 Paulinho 67'
50' Steven Zuber 14
9 Gabriel Jesus 79'
Blerim Dzemaili 15
10 Neymar
50' Xherdan Shaqiri 23
19 Willian
80' Haris Seferovic 9
7 Douglas Costa
87' Michael Lang 6
8 Renato Augusto 67'
80' Breel Embolo 7
13 Marquinhos
Remo Freuler 8
17 Fernandinho 60'
Gelson Fernandes 16
20 Roberto Firmino 79'
71' Denis Zakaria 17