Szwecja
65' Andreas Granqvist

21 maj, 15:25
Mundial 2018: Grupa F, Szwecja - Korea Południowa (mecz)
Szwecja pokonała Koreę Południową 1:0 (0:0). Decydującego gola z rzutu karnego strzelił Andreas Granqvist, który jeszcze nigdy nie spudłował w kadrze z jedenastu metrów.

BOHATER MECZU: Andreas Granqvist
Doświadczony stoper Szwedów udowodnił, że idealnie nadaje się do pełnienia roli kapitana. Bez żadnego problemy udźwignął ciążącą na nim presję, gdy w drugiej połowie musiał wykorzystać rzut karny. Poza tym świetnie dyrygował defensywą i nie dopuszczał rywali do okazji bramkowych.

ANTYBOHATER MECZU: Kim Min-Woo
28-letni pomocnik popełnił katastrofalny błąd w drugiej połowie popisując się kompletną nieodpowiedzialnością. W pozornie niegroźnej sytuacji sfaulował rywala w brutalny sposób w polu karnym i tym samym sprokurował jedenastkę.

JAK PADŁA BRAMKA?
65’ Granqvist precyzyjnie, choć niezbyt mocno kopnął z jedenastu metrów. Bramkarz powędrował w drugi róg.

(fot. PAP)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
21' Stuprocentową okazję do strzelenia gola miał Marcus Berg, który wyłonił się z zamieszania w polu karnym, ale z trzech metrów kopnął prosto w bramkarza.
29' Ponownie próbował Berg, lecz jego strzał z bliska zablokował wślizgiem obrońca.
43' Berg opanował długie zagranie z głębi pola, minął rywala, ale kąt był zbyt ostry, by zmieścić piłkę w bramce.
52' Po dośrodkowaniu w pole karne głową próbował Koo Ja-choel, ale zabrakło precyzji.
57' Ola Toivonen trącił piłkę głową, ale przytomnie zachował się bramkarz.

4 Andreas Granqvist 65'
28' Joo-Ho Park 6
6 Ludwig Augustinsson
Young-Gwon Kim 19
18 Pontus Jansson
Hyun-Soo Jang 20
7 Sebastian Larsson 81'
73' Ja-Cheol Koo 13
9 Marcus Berg
66' 13' Shin-Wook Kim 9
20 Ola Toivonen 77'
55' Hee-Chan Hwang 11
15 Oscar Hiljemark 71'
73' Seung-Woo Lee 10
16 Emil Krafth
28' Min-Woo Kim 12
19 Marcus Rohden
Chul Hong 14
21 Jimmy Durmaz
66' Woo-Young Jung 15