18 czerwca 2018 , Stadion Fiszt

Mundial 2018. Efektowna wygrana Belgii. Dwa gole Lukaku

18 cze, 18:53
Mundial 2018: Grupa G, Belgia - Panama (mecz)
Od wysokiej wygranej rozpoczęli rywalizację w grupie G piłkarze reprezentacji Belgii. W poniedziałek pokonali Panamę 3:0 (0:0). Dwiema bramkami popisał się Romelu Lukaku.

Bohater meczu: ROMELU LUKAKU
W eliminacjach mundialu napastnik Manchesteru United strzelił jedenaście goli. Jak przystało na najskuteczniejszego strzelca drużyny narodowej, także w poniedziałek nie zawiódł. Miał dwie znakomite okazje bramkowe i obie wykorzystał, dzięki czemu Belgowie, pomimo nienajlepszej gry, rozpoczęli turniej od wysokiej wygranej.

Jak padły bramki?
47' (1:0): Po dośrodkowaniu w pole karne do Romelu Lukaku, panamscy obrońcy wybijali piłkę na raty. Zrobili to tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Driesa Mertensa, który nie zastanawiał się długo – huknął z woleja na 1:0.
69' (2:0): Najpierw obrońcami Panamy zakręcił Eden Hazard, po nim fantastyczną asystą popisał się Kevin De Bruyne, po którego podaniu piłkę głową do bramki rywali wpakował Romelu Lukaku.
75' (2:0): Lukaku po raz drugi! Najskuteczniejszy gracz belgijskiej kadry uciekł obrońcy i silnym strzałem obok bezradnego Penedo ustalił wynik.

Jak mogły paść bramki?
11' Fatalna interwencja Romana Torresa w polu karnym. Najcięższy piłkarz mundialu podał do... Edena Hazarda. Rozpędzony Belg trafił jednak tylko w boczną siatkę.
21' Tym razem Torres uratował zespół przed utratą bramki. Po dośrodkowaniu De Bruyne'a Panamczyk w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi Lukaku.
38' Świetny strzał Hazarda spoza pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Jaime Penedo.
55' Swoją szansę miała w tym meczu także Panama. Po koszmarnym błędzie w ustawieniu belgijskich defensorów Michael Murillo znalazł się w sytuacji sam na sam z Thibautem Courtoisem. Górą w tym pojedynku był jednak golkiper.

2 Toby Alderweireld
51' Michael Murillo 2
5 Jan Vertonghen 59'
Fidel Escobar 4
20 Dedryck Boyata
Roman Torres 5
6 Axel Witsel 90'
18' Eric Davis 15
7 Kevin De Bruyne 88' 69'
Gabriel Gomez 6
10 Eden Hazard 75'
63' 45' Edgar Barcenas 8
11 Yannick Ferreira-Carrasco 74'
49' Armando Cooper 11
14 Dries Mertens 83' 47'
57' Anibal Godoy 20
15 Thomas Meunier 14'
63' Jose Luis Rodriguez 21
9 Romelu Lukaku 75' 69'
73' Blas Perez 7
16 Thorgan Hazard 83'
63' Gabriel Torres 9