90' Harry Kane

Mundial 2018. Obywatel Kane ratuje Anglików

18 cze, 21:54
Mundial 2018: Grupa G, Tunezja - Anglia (mecz)
Blisko niespodzianki w drugim meczu grupy G. Pomimo znakomitego pierwszego kwadransu piłkarze reprezentacji Anglii długo tylko remisowali z Tunezją. Ostatecznie jednak wygrali po golu Harry'ego Kane'a w 92. minucie.

Bohater meczu: HARRY KANE
Dwa gole w spotkaniu, w którym Wyspiarze mieli ogromne problemy ze skutecznością. Tym samym Kane to pierwszy angielski piłkarz od 1990, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu na mundialu.

Antybohater meczu: KYLE WALKER
Od obrońcy, który ma na koncie 35 występów w drużynie narodowej można oczekiwać zdecydowanie więcej. Pod koniec pierwszej połowy bezmyślnie sfaulował rywala w polu karnym, złapał żółtą kartkę, a Tunezyjczycy trafili na 1:1. W drugiej odsłonie spotkania nie wykorzystał szansy na rehabilitację. Bierny, wolny i zupełnie nieprzydatny w akcjach ofensywnych.

Jak padły bramki?
11' (0:1): po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował John Stones. Golkiper Tunezji zdołał co prawda odbić piłkę, ale ta spadła wprost pod nogi Kane'a, który nie miał problemów z otwarciem wyniku.
35' (1:1): w zupełnie niegroźnej sytuacji Kyle Walker uderzył rywala łokciem w twarz. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Ferjani Sassi.
92' (1:2): stałe fragmenty gry tradycyjnie asem w rękawach Anglików! Po rzucie rożnym zupełnie niepilnowany Kane głową wpakował piłkę do bramki Tunezyjczyków.

Jak mogły paść bramki?
3' Od mocnego uderzenia mogli zacząć Anglicy. Po szybkiej kontrze w zamieszaniu w polu karnym idealną okazję zmarnował jednak Jesse Lingard, który z pięciu metrów nie potrafił pokonać bramkarza rywali.
39' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zagotowało się w polu karnym Tunezyjczyków. Obrońcy cudem wybili piłkę z linii bramkowej, a John Stones zaliczył kompromitujący kiks, marnując idealną okazję na gola na 2:1.
44' Ponownie Lingard. Tym razem pomocnik Manchesteru United doskonale doszedł do prostopadłego podania, ale trafił tylko w słupek.

2 Syam Ben Youssef
33' Kyle Walker 2
4 Yassine Meriah
John Stones 5
11 Dylan Bronn
90' Harry Maguire 6
12 Ali Maaloul
90' Jesse Lingard 7
8 Fakhreddine Ben Youssef
80' Dele Alli 20
10 Wahbi Khazri 85'
90' 11' Harry Kane 9
23 Naim Sliti 74'
68' Raheem Sterling 10
5 Oussama Haddadi
90' Eric Dier 4
19 Saber Khalifa 85'
68' Marcus Rashford 19
20 Ghilane Chaalali
80' Ruben Loftus-Cheek 21