Grupa H
19 cze, 14:00
Mordowia Arena

Mundial 2018: Grupa H, Kolumbia - Japonia

21 maj, 15:25
udostępnij
1 dzień Zapraszamy na wspólne emocje 19 czerwca

Mundial 2018. Ochoa zatrzymał potęgi i dorównał Janowi Tomaszewskiemu

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
Godzina: Transmisja od 13:25 w TVP 1. Początek meczu o 14:00.
Komentatorzy: Tomasz Jasina, Kamil Kosowski
Prowadzący studio: Piotr Sobczyński
Goście w studio: Marek Jóźwiak, Paweł Golański, Adam Kotleszka

FORMA
W trakcie przygotowań do mundialu Kolumbia rozegrała tylko jeden mecz towarzyski. Pod koniec maja piłkarze Jose Pekermana zmierzyli się z Egiptem. Największy kłopot w grze stanowiło tworzenie sobie klarownych sytuacji podbramkowych – choć James Rodriguez i spółka byli przy piłce częściej, nie mogli uwolnić się od Faraonów.

Japonia po zwolnieniu Valida Halihodzicia gra bardzo źle, chaotycznie, bez rozmysłu. Przedstawiciele narodu, który słynie z precyzji, konsekwencji i pewnej przewidywalności, nie odzwierciedlają tych cech na murawie. W trakcie przygotowań do mundialu Azjaci przegrali dwa mecze (ze Szwajcarią i Ghaną). Wygrali jedynie ze słabym w ostatnich latach Paragwajem (4:2).

(fot. Getty Images)

WARTO WIEDZIEĆ
Radamel Falcao to jedna z największych gwiazd w historii kolumbijskiej piłki nożnej, mimo to napastnik dopiero zadebiutuje na mundialu. Z udziału w turnieju w Brazylii wyeliminowała go kontuzja.

Kolumbijczycy mogą mieć problem z zestawieniem linii obronnej. W trakcie przygotowań do mundialu kontuzji doznał Frank Fabra, który opuścił zgrupowanie. O powrót do zdrowia walczy dodatkowo doświadczony stoper Cristian Zapata.

PRZED MECZEM POWIEDZIELI
Abel Aguilar (pomocnik reprezentacji Polski):
Musimy przejąc inicjatywę. To leży w naszej charakterystyce. Trzeba, abyśmy pewnie atakowali. Nie możemy jednak osłabnąć w defensywie.

Maya Yoshida (obrońca reprezentacji Japonii):
Nigdy nie brakowało nam pewności siebie, ani mnie, ani całej drużynie. Jeśli wygramy pierwszy mecz, opinie o naszych szansach będą zupełnie inne.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Kolumbia: Ospina – Arias, Zapata, Sanchez, Mojica – Sanchez, Lerma, Cuadrado, Rodriguez – Bacca, Falcao

Japonia: Higashihuchi – Endo, Ueda, Shoji, Sakai – Shibasaki, Yamaguchi, Muto, Kagawa, Inui – Okazaki