73' Yuya Osako

Mundial 2018. Kolumbia zaskoczona. Cały mecz w osłabieniu

19 cze, 15:51
Mundial 2018: Grupa H, Kolumbia - Japonia (mecz)
Rozpoczęło się od mocnego uderzenia Japończyków, potem był heroiczny zryw Kolumbii. Wydarzeń, które miały miejsce w Sarańsku nie sposób było przewidzieć. Kolumbijczycy niemal cały mecz grali w osłabieniu i długo walczyli jak równi z równymi. Azjaci potrafili przechylić szalę na własną korzyść i niespodziewanie zgarnęli trzy punkty z faworyzowanym rywalem dzięki zwycięstwu 2:1 (1:1).

WARTO WIEDZIEĆ Ostatnim rywalem Japończyków na mundialu była właśnie Kolumbia. Zespoły spotkały się w fazie grupowej MŚ 2014 w Brazylii. Kolumbia wygrała 4:1.

JAK PADŁY BRAMKI? 6' (0:1): Shinji Kagawa pewnie wykonał rzut karny. Strzelił po ziemi, blisko środka, jednak David Ospina rzucił się w drugą stronę. Jedenastka podyktowana została za rękę Carlosa Sancheza, który odbił piłkę lecącą do bramki po strzale Kagawy. Damir Skomina słusznie pokazał czerwoną kartkę pomocnikowi reprezentacji Kolumbii.
39' (1:1): sprytne uderzenie Juana Quintero z rzutu wolnego! Kopnął po ziemi pod murem Japończyków, który podskoczył. Eiji Kawashima złapał piłkę już za linią bramkową.
74' (1:2): Keisuke Honda dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Yuya Osako i głową skierował piłke do bramki.

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI? 3': Davinson Sanchez przegrał pojedynek z Osako. Strzał Japończyka obronił Ospina, piłka trafiła pod nogi Kagawy, a jego uderzenie nieprzepisowo zatrzymał Carlos Sanchez, co poskutkowało rzutem karnym.
11': dogranie z rzutu wolnego w pole karne do Radamela Falcao, który strącił piłkę lewą nogą, co nie zmyliło jednak bramkarza Japończyków.
15': Takashi Inui dostał piłkę od Kagawy, jednak uderzył anemicznie i obok bramki.
31': Osako znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale zamiast w kierunku bramki... kopnął w aut.
54': po raz kolejny Osako, tym razem uderzył z ostrego kąta w światło bramki, problemów z odbiciem piłki nie miał jednak Ospina.
57': dobra dośrodkowanie z prawej strony, Inui przymierzył technicznie prawą nogą, Ospina zdołał odbić piłkę.
73': Keisuke Honda umiejętnie rozegrał akcję do prawej strony, piłkę zastawił tyłem do bramki Hiroki Sakai, zgrał do Osako, a jego strzał zablokował obrońca.
77': James Rodriguez znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował w ostatniej chwili obrońca.

BOHATER MECZU: Yuya Osako Zdecydowanie najaktywniejszy zawodnik na boisku. Miał udział przy pierwszej sytuacji bramkowej, gdy zabrał piłkę Davinsonowi Sanchezowi, co chwilę później poskkutkowało rzutem karnym. Potem kilkukrotnie uderzał na bramkę, aż w końcu trafił na 2:1.

ANTYBOHATER MECZU: Carlos Sanchez Już w 3. minucie obejrzał czerwoną kartkę, jako pierwszy zawodnik na tych mistrzostwach świata. Stanął przed dylematem, który musiał rozwiązać w ułamku sekundy – puścić piłkę do bramki czy odbić ją kosztem osłabienia. Wybrał to drugie, przez co koledzy prawie cały mecz grali w dziesiątkę.

1 David Ospina
90' Eiji Kawashima 1
6 Carlos Sanchez 3'
80' Gaku Shibasaki 7
11 Juan Cuadrado 31'
Genki Haraguchi 8
16 Jefferson Lerma
70' 6' Shinji Kagawa 10
20 Juan Quintero 59' 39'
Takashi Inui 14
21 Jose Izquierdo 70'
Makoto Hasebe 17
9 Radamel Falcao
85' 73' Yuya Osako 15
5 Wilmar Barrios 64' 31'
73' 70' Keisuke Honda 4
7 Carlos Bacca 70'
Wataru Endo 6
8 Abel Aguilar
85' Shinji Okazaki 9
10 James Rodriguez 86' 59'
Takashi Usami 11
13 Yerry Mina
Yoshinori Muto 13
14 Luis Muriel
80' Hotaru Yamaguchi 16