Grupa H
19 cze, 17:00
Spartak Ariena

Mundial 2018: Grupa H, Polska - Senegal

21 maj, 15:25
udostępnij
(fot. PAP)
Na ten mecz czekaliśmy najbardziej – Polacy rozpoczynają zmagania na mundialu w Rosji. Biało-czerwoni zagrają z Senegalem, czyli zespołem nieprzewidywalnym, silnym fizycznie, opartym o zawodników grających w mocnych europejskich klubach. Transmisja we wtorek od 16:00 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 16:50 również w TVP 1.

Mundial 2018: Polska – Senegal z komentarzem Macieja Iwańskiego i Piotra 'izaka' Skowyrskiego
Mundial 2018: Polska - Senegal z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Radosława Gilewicza

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI:
GODZINA: studio w TVP Sport od 13:50, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od 13:05, a w TVP1 od 16:35. Transmisja meczu od 16:50 w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
KOMENTATORZY: Dariusz Szpakowski, Radosław Gilewicz (TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna); Maciej Iwański, Piotr 'izak' Skowyrski (SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna).
PROWADZĄCY STUDIO (WARSZAWA): Przemysław Babiarz.
GOŚCIE W STUDIO (WARSZAWA): Jerzy Dudek, Jacek Krzynówek, Adrian Mierzejewski.
ANALIZA (WARSZAWA): Włodzimierz Lubański, Jan Tomaszewski, Paweł Janas, Jerzy Engel, Michał Listkiewicz.
PROWADZĄCY STUDIO (MOSKWA): Jacek Kurowski.
GOŚCIE W STUDIO (MOSKWA): Sebastian Mila, Marcin Żewłakow.
ANALIZA (MOSKWA): Rafał Patyra, Rafał Ulatowski.
REPORTERZY (MOSKWA): Szymon Borczuch, Sylwia Dekiert, Marcin Wojtasik.

FORMA
Reprezentacja Polski przed mundialem zaprezentowała się dobrze... ale nie była konsekwentna w trakcie meczów. Spotkanie z Chile pokazało, że biało-czerwoni nie mają problemów z operowaniem futbolówką, dobrze rozumieją się na boisku, ale gdy nie grają o stawkę, potrafią odpuścić, przez co zremisowali 2:2. Dużo lepiej zespół Nawałki zaprezentował się przeciw Litwie, ale trzeba mieć na względzie, że nie jest to drużyna na poziomie tych z finałów mistrzostw świata.

W trakcie przygotowań do mundialu Senegalczykom przydarzyły się dwie wpadki, w tym jedna wielka – zremisowali 0:0 z Luksemburgiem. W kolejnym meczu zespół Aliou Cisse przegrał z Chorwacją 1:2. Dobrze Lwy Terangi zagrały tylko w wygranej 2:0 potyczce z Koreą Południową.

Sadio Mane (fot. Getty Images)

WARTO WIEDZIEĆ
Polacy jeszcze nigdy w historii nie zagrali z reprezentacją Senegalu. Pod spotkanie z drużyną Cisse zespół Nawałki miała przygotować marcowa potyczka z Nigerią.

W ostatnim czasie głównym zmartwieniem reprezentacji Polski była kontuzja Kamila Glika. Obrońca będzie gotowy do gry na mundialu, ale wciąż nie jest pewne, czy wystąpi w spotkaniu z Senegalem.

PRZED MECZEM POWIEDZIELI
Piotr Zieliński (pomocnik reprezentacji Polski):
Senegal to bardzo dobra drużyna. Mamy ich zarys, w ofensywie są naprawdę mocni. Mają dużo zawodników w Premier League, to silne chłopy. Najlepiej czują się w grze z kontrataku i nie pękają.

Sadio Mane (pomocnik reprezentacji Senegalu):
Polska, Japonia i Kolumbia to trudna grupa, ale musimy wierzyć w siebie i w to, co robimy, przez cały czas. Osobiście nie znam słowa "presja", bo cieszę się z mojej pracy.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Polska: Szczęsny – Piszczek, Pazdan, Bednarek, Rybus – Krychowiak, Linetty, Błaszczykowski, Zieliński – Milik, Lewandowski

Senegal: Diallo – Gassama, Sane, Koulibaly, Sabaly – Sarr, N'Diaye, Gueye, Niang – Sane, Sakho