Rosja
47' Ahmed Fathi (SAM.)
59' Denis Czeryszew
62' Artiem Dziuba
Grupa A
3 : 1
(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
19 czerwca 2018 , Stadion Sankt-Petersburg
Egipt
73' Mohamed Salah

Mundial 2018. Rosja – Egipt 3:1. Kolejne efektowne zwycięstwo gospodarzy

19 cze, 21:52
Mundial 2018: Grupa A, Rosja - Egipt (mecz)
Rosjanie wygrali w efektowny sposób drugi mecz na mundialu. Piłkarze Stanisława Czerczesowa pokonali Egipt 3:1 (0:0).

BOHATER MECZU: Dienis Czeryszew
Turniej zaczynał jako rezerwowy, ale gdy już otrzymał szansę – w pełni ją wykorzystuje. Fantastycznie zagrał przeciwko Arabii Saudyjskiej, a teraz potwierdził wysoką formę. Świetnie poruszał się po boisku, skutecznie dryblował i tworzył okazje kolegom. Do tego strzelił gola.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: obrońcy Egiptu
Dużo mają do poprawy Egipcjanie w defensywie, jeśli chcą na tym turnieju zdobyć choćby punkt. W starciu z Rosją byli bardzo chaotyczni oraz niezorganizowani. Mieli kolosalne problemy z tym, by przerwać jakąkolwiek akcję.

JAK PADŁY BRAMKI?
47’ (1:0) Ahmed Fathy na tyle feralnie przeciął strzał z dystansu rywala, że pokonał własnego bramkarza.
60' (2:0) Czeryszew otrzymał płaskie podanie na siódmy metr i bez problemu wykończył tę akcję.
62' (3:0) Artiom Dziuba okiwał w polu karnym obrońcę i precyzyjnie strzelił obok bramkarza.
73’ (3:1) Mohamed Salah pewnie strzelił z rzutu karnego nad bramkarzem.

Smutek Mohameda Salaha (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
6' Aleksandr Gołowin próbował zaskoczyć bramkarza mocnym strzałem ze skraju pola karnego, ale zabrakło precyzji.
16' Trezeguet przeprowadził udaną szarżę lewym skrzydłem i po technicznym kopnięciu był o włos od zdobycia bramki.
19' Czeryszew próbował wykorzystać to, że zasłonięty przez obrońców był Mohamed El-Shenawy. W tym strzale zabrakło jednak dokładności.
42' Jedną z nielicznych szans miał Salah, który natknął się w polu karnym na obrońcę, ale mimo tego zdołał jeszcze kopnąć w stronę Igora Akinfiejewa. Nie zmusił jednak Rosjanina do interwencji.

4 Siergiej Ignaszewicz
47' Ahmed Fathi 7
18 Jurij Żyrkow 86'
Mohamed Abdel-Shafy 13
6 Denis Czeryszew 74' 59'
Tarek Hamed 8
8 Juri Gazinskij
73' Mohamed Salah 10
11 Roman Zobnin
64' Mohamed Elneny 17
17 Aleksandr Gołowin
Abdalla El Said 19
19 Aleksandr Samedow
68' 57' Trezeguet 21
22 Artiem Dziuba 79' 62'
82' Marwan Mohsen 9
10 Fiedor Smołow 84' 79'
82' Mahmoud Kahraba 11
13 Fedor Kudryashov 86'
Ayman Ashraf 12
14 Władimir Granat
68' Ramadan Sobhi 14