Portugalia
4' Cristiano Ronaldo
Grupa B
1 : 0
(1 : 0)
ZAKOŃCZONY
20 czerwca 2018 , Stadion Łużniki

Mundial 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Waleczne, ale nieskuteczne Maroko. Cristiano Ronaldo dał Portugalii wygraną

20 cze, 15:54
Mundial 2018: Grupa B, Portugalia - Maroko (mecz)
Portugalia jedną nogą w 1/8 finału mundialu. W pierwszym środowym meczu grupy B zespół Fernando Santosa pokonał na Łużnikach Maroko 1:0. Jedyną bramkę w meczu, a już czwartą w turnieju, zdobył Cristiano Ronaldo. Drużyna z Afryki miała okazje do strzelenia gola, ale była bardzo nieskuteczna.

BOHATER MECZU: Cristiano Ronaldo
Znaczy kapitan. 33-latek zdobył w środę czwartą bramkę na mundialu (w piątym strzale...), a 85. w reprezentacji, czym został najlepszym strzelcem europejskich drużyn w historii. W Rosji niemal w pojedynkę wniósł swą drużynę do 1/8 finału. Prócz niego po środowym spotkaniu na słowa pochwały zasłużył jedynie bramkarz Rui Patricio.

ANTYBOHATER MECZU: Manuel da Costa
Miano antybohatera przypadło 32-letniemu środkowemu obrońcy Lwów Atlasu, który w 4. minucie nie upilnował Ronaldo przy rzucie rożnym, po którym padła jedyna bramka w meczu. Portugalczyk jednym zwodem w dziecinnie łatwy sposób zgubił rywala...

JAK PADŁA BRAMKA?
4' (1:0) Portugalczycy krótko rozegrali rzut rożny. Piłkę na piąty metr dośrodkował Joao Moutinho, a Ronaldo zgubił obrońców i z łatwością pokonał marokańskiego bramkarza.

(fot. Getty)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
9' Kontratak Portugalczyków. Ronaldo zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka.
11' Odpowiedź Marokańczyków: Medhi Benatia główkował z siedmiu metrów; jego próbę wyłapał Rui Patricio.
19' Marokańczycy zdołali przebić się prawą stroną, lecz niecelnie na piąty metr piłkę zagrał Nordin Amrabat.
31' Rzut wolny dla Portugalii z 18 metrów. Do piłki podszedł Ronaldo i z całej siły uderzył w mur.
39' Doskonała szansa Goncalo Guedesa, którego strzał z siedmiu metrów fantastycznie obronił jednak Munir.
45'+2 Rzut wolny dla Maroka niemal z narożnika boiska: z sześciu metrów niecelnie główkował Younes Belhanda, tor lotu piłki mógł jeszcze zmienić Benatia, ale nie zdołał jej dosięgnąć.
50' Do bezpańskiej piłki w polu karnym Marokańczyków dopadł Ronaldo, ale z 12 metrów solidnie przestrzelił.
56' Kolejna szansa Marokańczyków: Belhanda tym razem główkował celnie, lecz jego próbę na rzut rożny sparował Patricio.
61' Stały fragment gry i kolejna próba Marokańczyków: Benatia zdołał przyjąc piłkę, ale jego strzał z 11 metrów powędrował wysoko ponad bramką.
85' Druga próba Ronaldo z rzutu wolnego, znów z odległości 18 metrów, znów wprost w mur.
90' Akcja i blok na wagę zwycięstwa. Jeden z Marokańczyków przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili zablokował Pepe.

6 Jose Fonte
40' Medhi Benatia 5
21 Cedric Soares
Nabil Dirar 17
8 Joao Moutinho 89' 4'
Hakim Ziyech 7
10 Joao Mario 70'
86' Karim El Ahmadi 8
11 Bernardo Silva 59'
75' Younes Belhanda 10
14 William Carvalho
Mbark Boussoufa 14
7 Cristiano Ronaldo 4'
Nordin Amrabat 16
17 Goncalo Guedes
70' Khalid Boutaib 13
9 Andre Silva
70' Ayoub El Kaabi 9
13 Ruben Dias
86' Faycal Fajr 11
20 Ricardo Quaresma
75' Mehdi Carcela-Gonzalez 23