20 czerwca 2018 , Rostov Arena

Mundial 2018. Wymęczona wygrana Urugwaju. Gol Suareza dał awans

20 cze, 18:52
Mundial 2018: Grupa A, Urugwaj - Arabia Saudyjska (mecz)
Reprezentacja Urugwaju pokonała Arabię Saudyjską 1:0 (1:0) w meczu 2. kolejki grupy A mistrzostw świata. Zespół Oscara Tabareza awansował do 1/8 finału, natomiast Saudyjczycy pożegnają się z turniejem po trzecim starciu. Ten wynik oznacza, że pewni występu w kolejnej fazie są też Rosjanie.

Boniek: nie jesteśmy słabsi od Kolumbii

BOHATER MECZU: Luis Suarez Zrehabilitował się za zmarnowane sytuacje z poprzedniego spotkania z Egiptem. Skorzystał z pomyłki bramkarza Arabii Saudyjskiej i strzelił gola.

ANTYBOHATER: Mohammed Al Owais Popełnił błąd przy trafieniu Urugwaju. Źle obliczył lot piłki przy dośrodkowaniu, na czym skorzystali rywale. Ta ddecyzja sprawiła, że jego zespół zakończył spotkanie bez punktu.

JAK PADŁ GOL? 1:0 (23') – Carlos Sanchez zacentrował z rzutu rożnego, Al Owais minął się z piłką, co wykorzystał Suarez, który trafił z bliska.

Osama Hawsawi (L) i Edinson Cavani (P) (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 15' – Suarez doszedł do podania i mocno kopnął z woleja. Piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w boczną siatkę.
21' – kontratak Arabii Saudyjskiej. Fahad Al-Muwallad dostał piłkę w polu karnym, ale kopnął nad poprzeczką.
26' – Hattan Sultan Babhir oddał strzał z dystansu, ale dobrze zachował się Fernando Muslera.
29' – Yasir Al Shahrani zacentrował w pole karne, Babhir doszedł do piłki, ale zagrał niecelnie. Kolejna groźna akcja Arabii Saudyjskiej.
51' – Suareza kopnął z rzutu wolnego i bramkarz odbił piłkę.
86' – rajd Edinsona Cavaniego. Napastnik ruszył z połowy boiska, pod polem karnym stracił już piłkę, by po chwili ją odzyskać i znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Al Owais poradził sobie jednak z jego zagraniem.

6 Rodrigo Bentancur
75' Hattan Sultan Babhir 9
7 Cristian Rodriguez 59'
Abdullah Otayf 14
15 Matias Vecino 59'
44' Taisir Al-Jassim 17
9 Luis Suarez 23'
Salem Al-Dawsari 18
21 Edinson Cavani
78' Fahad Al-Muwallad 19
13 Gaston Silva
78' Mohammed Al-Sahlawi 10
14 Lucas Torreira 59'
Abdulmalek Al-Khaibri 11
16 Maximiliano Pereira
75' Mohammed Kanoo 12
17 Diego Laxalt 59'
Abdullah Alkhaibari 15
18 Maximiliano Gomez
44' Hussain Al Mogahwi 16