54' Diego Costa

Mundial 2018. Na kłopoty... Costa. Ważna wygrana Hiszpanów

21 maj, 21:55
Diego Costa i Isco (fot. PAP/EPA)
Reprezentacja Hiszpanii pokonała Iran 1:0 (0:0) w spotkaniu 2. kolejki grupy B mistrzostw świata. Ponownie kluczową rolę odegrał Diego Costa. Irańczycy pozostawili po sobie jednak bardzo korzystne wrażenie...

Legendy bronią Messiego. "Nie musi wygrać mundialu"

BOHATER MECZU: Diego Costa To jego drugi świetny występ w turnieju. W pierwszym meczu strzelił dwa dole Portugalii, tym razem pokonał bramkarza Iranu. Udowadnia, że obawy kibiców o to, że Hiszpanii będzie brakowało klasowego snajpera, były nieuzasadnione.

JAK PADŁ GOL? 0:1 (54') – Andres Iniesta świetnie podał do wbiegającego Diego Costy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Alirezą Beiranvandem i wykorzystał szansę.

Vahid Amiri (L) i Andres Iniesta (P) (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 25' – David Silva kopnął z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników stojących w murze, ale bramkarz poradził sobie z tym zagraniem.
30' – piękne zagranie Isco, który obracając się podał do Iniesty. Ten wypatrzył Costę, ale akcję przerwał jeden z rywali. Chwilę później Silva uderzył z woleja nad poprzeczką.
42' – Isco kapitalnie zmylił przeciwników z lewej strony pola karnego i podał do Silvy. Ten próbował oddać strzał, ale został zablokowany przez Saeida Ezzatollahiego.
45+1' – piękna akcja Hiszpanów, którzy wymienili kilka podań na małej przestrzeni, a Silva kopnął zza "szesnastki". Piłka minęła jednak słupek.
49' – Isco dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę trącił Gerard Pique, jednak w ostatniej chwili wybili ją obrońcy.
50' – Sergio Busquets mocno kopnął zza "szesnastki", ale Beiranvand odbił piłkę.
53' – szansa Iranu. Po długim wyrzucie z autu piłka trafiła do Omida Ebrahimiego, który kopnął z całej siły z woleja. W boczną siatkę.
60' – Omid Ebrahimi dośrodkował, a Mehdi Taremi uderzył głową. Piłka przeleciała obk słupka.
64' – Ezzatollahi doszedł do zagrania z rzutu wolnego i pokonał Davida De Geę. Sędzia po konsultacji z VAR-em anulował jednak bramkę bo strzelec gola był na spalonym.
70' – Hiszpanie sprytnie rozegrali rzut rożny. Isco podał do Iniesty, który wycofał do Ramosa. Ten oddał strzał, a piłka trafiła jeszcze do Costy, którego zablokował jeden z obrońców. Po małym zamieszaniu arbiter odgwizdał faul na jednym z Irańczyków.
74' – Irańczycy przejęli piłkę w środku pola. Chwilę później Vahid Amiri dośrodkował, a Taremi próbował sięgnąć piłkę wślizgiem. Bezskutecznie.
82' – Amiri ośmieszył Pique zakładając mu "siatkę" i zagrał wprost na głowę Taremiego, który uderzył tuż nad poprzeczką.

6 Saeid Ezzatollahi
71' Andres Iniesta 6
10 Karim Ansarifard 74'
David Silva 21
17 Mehdi Taremi
Isco 22
11 Vahid Amiri 86' 79'
79' Lucas Vazquez 11
20 Sardar Azmoun
89' 54' Diego Costa 19