Dania
7' Christian Eriksen
Grupa C
1 : 1
(1 : 1)
ZAKOŃCZONY
21 czerwca 2018 , Samara Arena
Australia
38' Mile Jedinak

Mundial 2018. Piękny gol nie wystarczył. VAR pomógł Australii

21 cze, 15:50
Mundial 2018: Grupa C, Dania - Australia (mecz)
Reprezentacja Danii zremisowała z Australią 1:1 (1:1) w spotkaniu 2. kolejki grupy C mistrzostw świata. Duńczycy prowadzili, ale Australijczycy wyrównali dzięki rzutowi karnemu, który podyktowano po konsultacji z VAR-em.

Wyzwanie dla Marciniaka. Poprowadzi ważny mecz

ANTYBOHATER: Pione Sisto Reprezentant Danii mocno rozczarował. Miał mnóstwo nieudanych zagrań. Zepsuł kilka ofensywnych akcji.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (7') – Nicolai Joergensen dostrzegł wbiegającego w pole karne Eriksena i zagrał mu piłkę. Pomocnik Danii popisał się natomiast przepięknym strzałem z woleja.
1:1 (37') – Australijczycy mieli rzut rożny. Matthew Leckie doszedł do zagrania i uderzył głową, a piłka trafiła jeszcze w rękę Yussufa Poulsena. Sędzia początkowo "puścił" grę, ale po konsultacji z VAR-em podyktował "jedenastkę". Szansę na gola zamienił Mile Jedinak.

Christian Eriksen (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 22' – Pione Sisto kopnął z dystansu, ale Mathew Ryan złapał piłkę.
24' – Henrik Dalsgaard zacentrowal w pole karne, a Joergensen uderzył głową. Piłka minęła jednak słupek. Świetna akcja Duńczyków.
42' – Eriksen mocno zagrał z rzutu wolnego. Piłki nie sięgnął żaden z Duńczyków, ale odbiła się ona jeszcze od Trenta Sainsbury'ego. Ryan był czujny.
51' – Jedinak wybił piłkę spod nóg Poulsena. Ta trafiła jednak do Joergensena, który zagrał piętą do Sisto i ten oddał strzał. Zmarnował dobrą okazję.
69' – niepewna interwencja Kaspra Schmeichela. Wyszedł do dośrodkowania, ale nie złapał piłki. Akcję próbował jeszcze wykończyć Leckie. Oddał strzał, ale jeden z obrońców wybił piłkę.
71' – to byłby piękny gol. Aaron Mooy huknął zza pola karnego, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
72' – kolejny atak Australijczyków. Tom Rogić spróbował z dystansu, ale dobrze zachował się Schmeichel.
72' – odpowiedź Duńczyków. Sisto także kopnął zza pola karnego. Obok słupka.
81' – Daniel Arzani ograł Sisto i dograł na piąty metr. Do piłki nie doszedł jednak żaden z Australijczyków.
88' – Arzani wpadł w pole karne, ale świetnie spisał się Schmeichel. W kolejnej akcji złapał piłkę po strzale Leckiego.

10 Christian Eriksen 7'
68' Robbie Kruse 10
19 Lasse Schoene
Aaron Mooy 13
9 Nicolai Joergensen 68' 7'
38' Mile Jedinak 15
20 Yussuf Poulsen 59' 37'
82' Tom Rogić 23
23 Pione Sisto 84'
75' Andrew Nabbout 11
12 Kasper Dolberg
75' Tomi Juric 9
13 Mathias Joergensen
Jamie Maclaren 14
15 Viktor Fischer
68' Daniel Arzani 17
18 Lukas Lerager
Dimitri Petratos 21
21 Andreas Cornelius 68'
82' Jackson Irvine 22