Grupa C
14:00
21 czerwca 2018 , Samara Arena

Mundial 2018: Grupa C, Dania - Australia

21 maj, 15:25
udostępnij
13:05 Transmisja rozpocznie się wkrótce
Zarówno Dania, jak i Australia ma coś do udowodnienia. Zespół z Europy może bardzo przybliżyć się do awansu do 1/8 finału, ale wie, że nie czeka go łatwe zadanie. Transmisja w czwartek od 13:50 w TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018. Oceny Polaków po meczu z Senegalem: trzy jedynki, a na plus tylko...

GODZINA: Studio od 13:25 w TVP 1 i 13:05 w TVP Sport. Początek meczu o 14:00.
Komentatorzy: Hubert Bugaj, Radosław Gilewicz
Prowadzący studio: Rafał Patyra
Goście w studio: Arkadiusz Onyszko, Adrian Mierzejewski, Adam Kotleszka

FORMA
Duńczykom w meczu otwarcia towarzyszyło sporo szczęścia. Trudno powiedzieć, żeby zespół z Aege Hareide zrobił lepsze wrażenie od Peruwiańczyków, którzy choć tworzyli wiele okazji, pozostali bezskuteczni.

Nie przekonywali liderzy, przede wszystkim Christian Eriksen. Pomocnik, który na jesieni zeszłego roku znakomicie spisał się przeciwko biało-czerwonym, nie potrafił wpłynąć na zespół. Trzy punkty z czerwoną lampką, tak można podsumować występ Duńczyków.

Za Australią niełatwe otwarcie mundialu. Kangury zagrały z kandydatem do tytułu – Francją. Trójkolorowi mieli spore problemy ze sforsowaniem szyków obronnych rywali. Zawodnicy Berta van Marwijka ostatecznie przegrali, ale Dania to nie Francja...

WARTO WIEDZIEĆ
Trent Sainsbury, który na co dzień występuje w Jiangsu Suning, w meczu z Francją zrobił bardzo dobre wrażenie na widzach. Stoperem zainteresowali się także inwestorzy. Po spotkaniu dostał aż 26 ofert, a po mundialu chce zmienić klub. Obecnie zarabia w Chinach 3,36 miliona euro rocznie.

Napastnik Yussuf Poulsen zmienił w meczu z Peru nazwisko na koszulce. Na plecach widniało "Yurary", czyli drugie imię piłkarza i nazwisko jego ojca. Duńczyk chce w ten sposób uhonorować rodzica, który zmarł na raka, gdy piłkarz miał pięć lat.

PRZED MECZEM POWIEDZIELI
Christian Eriksen (pomocnik reprezentacji Danii):
Nasi rywale w poprzednim meczu byli dobrze zorganizowani i utrudnili nam zadanie. Nie zawsze musisz jednak grać pięknie, aby wygrać.
Bert van Marwijk (trener reprezentacji Australii):
Jedną z najbardziej pozytywnych rzeczy jest to, że pokazaliśmy charakter i że potrafimy grać po swojemu. Mecz z Danią będzie innym spotkaniem, ale potyczka z Francuzowi wzmocniła naszą pewność siebie.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Dania: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christiansen, Larsen – Kvist, Delaney, Eriksen – Poulsen, Sisto, Joergensen.

Australia: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Leckie, Jedinak, Mooy, Kruse, Rogić – Cahill.