90' Ivan Rakitić

Mundial 2018: doskonała Chorwacja, Argentyna upokorzona

21 cze, 21:52
Mundial 2018: Grupa D, Argentyna - Chorwacja (mecz)
Reprezentacja Chorwacji pokonała Argentynę 3:0 (0:0) w spotkaniu drugiej kolejki grupy D mistrzostw świata w Rosji. Piłkarze Zlatko Dalicia awansowali tym samym do 1/8 finału. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji są ich czwartkowi rywale.

Wymęczone zwycięstwo Francji. Peru poza turniejem

ANTYBOHATER MECZU: Willy Caballero
To jego błąd w 54. minucie sprawił, że Chorwaci wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Zlatko Dalicia poczuli się tym samym zdecydowanie pewniej. Efektem była druga i trzecia bramka zdobyta przez rywali. Słaba dyspozycja Caballero przyczyniła się znacznie do porażki Argentyny. Piłkarze Jorge Sampaoliego po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie punkt.

WYDARZENIE MECZU: pudło Pereza
Gracz Valencii nie strzelił gola w najlepszej sytuacji Argentyny w tym spotkaniu. Nie wykorzystał nieporozumienia między Subasiciem, a Vidą i Lovrenem. Nie trafił jednak... do pustej bramki.

JAK PADŁY GOLE?
54' (0:1) – fatalny błąd popełnił bramkarz Argentyny Willy Caballero. Wystawił piłkę do stojącego przed nim Ante Rebicia. Ten strzałem z pierwszej piłki z kilku metrów trafił wprost w okienko.
80' (0:2) – Modrić zabawił się w obronie z Otamendim. Zmylił go balansem ciała i strzałem z 25 metrów pokonał bezradnego Caballero.
91' (0:3) – Caballero wybił piłkę wprost pod nogi Kovacicia. Ten zagrał ją do Rakiticia, który strzałem z kilku metrów wbił ją do pustej bramki.

(fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
4' – Perisić otrzymał świetne prostopadłe podanie. Oddał strzał na bramkę Argentyny z kilku metrów. Piękną obroną popisał się w tej sytuacji Caballero.
13' – doskonałe podanie Salvio po ziemi wgłąb pola karnego. Do piłki pierwszy dopadł Meza, uderzył ją bardzo mocno, ale trafił w nogi obrońcy.
21' – Acuna próbował dośrodkować futbolówkę w pole karne. Wrzutka była na tyle niedokładna, że trafiła w... poprzeczkę bramki Chorwatów.
30' – najlepsza sytuacja Argentyńczyków po pół godziny gry. Subasić nie porozumiał się z Lovrenem. Piłka odbiła się od nóg Vidy, trafiła pod nogi Pereza, a ten... nie trafił do pustej bramki.
32' – świetne dośrodkowanie Vrsaljko w pole karne. Mandżukić wybiegł zza pleców obrońców i nie trafił z główki w sytuacji sam na sam z Caballero.
53' – Tagliafico prostopadle zagrał do Sergio Aguero. Ten nie wykorzystał swojej sytuacji i kopnął piłkę prosto w ręce Subasicia.
63' – Higuain doskonale dograł piłkę do Mezy. Ten strzałem z linii piątego metra nie zdołał pokonać Subasicia. Swojej szansy podczas dobitki szukał Messi, ale również nieskutecznie.
86' – świetnie wykonany rzut wolny przez Rakiticia. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

WARTO WIEDZIEĆ:
Chorwaci wygrywając czwartkowe spotkanie zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Ostatnio udało się to im podczas debiutu na mundialu w 1998 roku. Co ciekawe, zawodnicy z Bałkanów wychodzą z grupy na mistrzostwach świata tylko wtedy, gdy uda im się odnieść zwycięstwo w pierwszym spotkaniu.

2 Gabriel Mercado 51'
67' Sime Vrsaljko 2
14 Javier Mascherano
82' Ivan Perisić 4
15 Enzo Perez 68'
90' Ivan Rakitić 7
18 Eduardo Salvio 56'
80' Luka Modric 10
10 Lionel Messi
80' Marcelo Brozović 11
13 Maximiliano Meza
57' 53' 39' Ante Rebic 18
19 Sergio Aguero 54'
90' 58' Mario Mandzukić 17
1 Nahuel Guzman
Dominik Livakovic 1
12 Franco Armani
Lovre Kalinic 12
4 Cristian Ansaldi
90' 90' Vedran Corluka 5
5 Lucas Biglia
90' 82' Mateo Kovacic 8
6 Federico Fazio
57' Andrej Kramaric 9