Brazylia
90' Neymar
90' Philippe Coutinho

21 cze, 15:52
Mundial 2018: Grupa E, Brazylia – Kostaryka (mecz)
Brazylia, po dwóch golach w doliczonym czasie gry, pokonała Kostarykę 2:0 (0:0). Tym samym Canarinhos, przynajmniej do meczu Serbów, pozostają liderem grupy.

BOHATEROWIE MECZU: Keylor Navas oraz Coutinho
Navas pokazał, że potrafi kapitalnie bronić nie tylko w Realu Madryt. Świetnie spisywał się zarówno na linii, jak również na przedpolu. Prezentował kapitalny refleks, dzięki czemu kilkukrotnie uratował zespół od straty gola.

Coutinho natomiast zameldował się w polu karnym w idealnym momencie i sprytnym trafieniem pozwolił Brazylijczykom objąć prowadzenie w meczu.

JAK PADŁY BRAMKI?
90' (1:0) Długa piłka zagrana w pole karne spadła na szósty metr, a tam dopadł do niej Coutinho, który pokonał Navasa.
90+6' (2:0) Po szybkiej kontrze Brazylii piłka trafiła na prawe skrzydło. Douglas Costa zgrał do środka do Neymara, który trafił do pustej bramki.

Fagner w starciu z Oscarem Duarte (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
14' Szybki kontratak wyprowadzili Kostarykanie. Płaskie zagranie ze skrzydła na jedenasty metr otrzymał Celso Borges, ale fatalnie spudłował.
26' Gabriel Jesus opanował podanie Marcelo i potężnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną.
27' Stuprocentową okazję do zdobycia bramki miałby Neymar, ale źle przyjął zagraną z głębi pola piłkę.
48' Po zamieszaniu przed bramką piłkę zdołał schwytać Keylor Navas, który rzutem na taśmę ubiegł rywali.
73' Źle przyjął piłkę kostarykański obrońca. W efekcie Neymar popędził sam w stronę bramki i do strzelenia gola zabrakło bardzo niewiele.

SYTUACJA W GRUPIE
Brazylia ma w dorobku cztery punkty i jest liderem grupy E, zaś Kostaryka – bez niczego – zamyka stawkę. W piątek Serbowie (trzy punkty) zmierzą się jeszcze ze Szwajcarią (jeden punkt).

2 Thiago Silva
84' Johnny Acosta 2
9 Gabriel Jesus 90' 90'
75' Cristian Gamboa 16
10 Neymar 90' 81'
83' David Guzman 20
19 Willian 46'
54' Marco Urena 21
6 Filipe Luis
54' Christian Bolanos 7
18 Fred
75' Francisco Calvo 15
20 Roberto Firmino 68'
83' Yeltsin Tejeda 17